Kalim_YT

Z jaké oceli jsou vyrobeny staré pilníky Cajk?

Chtěl bych si vyrobit nůž z pilníku, zajímalo by mě co je to za ocel (Zn.: Cajk) Myslím že je to nástrojová ocel, ale nejsem si tím jistý, a nejsem si jistý jestli se na nůž hodí, poradí mi někdo prosím? :)

Nejlepší odpověď
Drap

Pilníky se dělají z vysoce uhlíkaté oceli. Starý pilník na nůž je celkem dobrý materiál. Neni to sice damašková ocel, ale nože jsou kvalitní. Ideální z pilníku vykovat, než používat pouze broušení. Záleží potom na kalení, popřípadě na popuštění nože.
Přeji mnoho úspěchů

Další odpovědi
elkon

Pilníky jsou sice tvrdé, ale také křehké. Nemyslím, že se hodí pro výrobu nože.

Drap

Tvrdost po vykování zůstane. Vhodným kalením a popuštěním se odstraní křehkost,