Lilinka B

Z ceho všeho se maturuje z češtiny? Z povinné četby a ještě z něčeho?

Jde mi o to, či si mám nechávat učebnice diky

Nejlepší odpověď
annas

To by vám měl říct vyučující CJL.

Projděte si odkaz o maturitě 2014. Najdete i příklady.
http://www.no­vamaturita.cz/us­tni-zkouska-1404033210.html

Doplňuji:
Zda si necháte učebnice, záleží na vás.
K rozboru díla potřebuje znát inapř. autorovo zařazení do kontextu literatury, jazykové prostředky atd.

Další odpovědi
Andělé

Jak píše Annas, jen doplním,že dcera je na 8.letém gymnáziu,od září jde do kvinty (prváku),ale už od primy si schovává do maturity nejen veškeré učebnice,ale i sešity.Jim to profesoři řekli.
Doporučuji si nechat jen co je možné. Ještě tomu všemu poděkujete.:)
Já jsem si dodělávala maturitu nástavbou,museli jsme si většinu materiálů sehnat sami a tak jsem dost utratila za potřebné knihy. Sice jsem si nakoupila víc než dobré knihy k maturitě,ale při denním studiu bohatě postačí si ponechávat učebnice,ale i sešity. Věřte,že neprohloupíte.:)

Nespi

U nás to byla gramatika (s důrazem na větný rozbor) z cca 25% a literatura ze 75%. Pro základní a rychlý přehled doporučuji Literaturu v kostce (http://www.lev­neucebnice.cz/p/li­teratura-v-kostce-pro-ss/) případně i Český jazyk v kostce (na gramatiku). Jinak co se literatury týče, tak poměrně rozsáhlá trojdílná publikace jsou Přehledné dějiny literatury od Bohuše Balajky (http://www.lev­neucebnice.cz/p/preh­ledne-dejiny-literatury-i/). No a pak pochopitelně číst světové autory. Drtivá většina učebnic z předchozích let nám byla k ničemu, důležitá jsou doporučení od vyučujících a u nás byl poslední půl rok školy věnovaný opakování látky a vypracovávání maturitních otázek, což bylo klíčové.
Hodně štěstí u maturity. :)