Rokio

Z čeho všeho by podle vás měl být vyroben dobrý koláč, abyste si na něm pochutnali?

Nejlepší odpověď
da ny

Tenčí těsto, kynuté nebo osvědčený, hrnkový recept na těsto.
Koláč s ovocem, švestkový, borůvkový, s meruňkami a vše s drobenkou.
Náplně: tvaroh s rybízem, tvaroh s rebarborou, višněmi nebo třešněmi,
ostružinami, malinami. Vše s drobenkou.
Koláče kynuté, kulaté i na plechu: s tvarohem a švestkovými povidly.
Trochu mandlí a rozinek. Chodské.
Nepohrdnu jablkovými nebo hruškovými povidly/rozvarem.
Ořechové nemusím a alergie, s mákem (stejně jako buchty), jsou pro mne spíše za trest 😉

Další odpovědi
Ametyst

Pochutnám si nejvíc na koláči s ovocem. Ani to těsto tam nemusí být: třeba jen ovocný základ s trochou cukru, a navrch hodně drobenky.

Kelt

Zkus valašský frgál. Ten byl mezinárodně oceněn.

cochee

Z čeho VŠEHO je blbost, pak se koláč mění v dort kočičky a pejska. Každý druh koláče chce své, aby byl dobrý a naopak do něj něco nepatří. Takže možná by správně měla otázka znít: Co určitě nepatří do dobrého koláče, abyste si na něm pochutnali? . Jistě, nepatří tam věci jako kousek betonu, vlasy, kyselina hydroxykarbolová atd. do nekonečna; zužme tedy ještě otázku na: Co určitě nepatří do dobrého koláče, a přitom je běžně jeho součástí, abyste si na něm pochutnali? (Nápověda: E…)