Z čeho se živí aplikace v mobilech, například v obchod play?

A proč například obyčejné hry před instalací požadují přistup skoro ke všem funkcím telefonu které nejsou se hrou spojené, například fotoaparát, kontakty v mobilu, hovory, sms…

Nejlepší odpověď
led

Aplikácia sa živia energiou z mobilu.
Ale teraz vážne -
1 – tie „bezplatné“ sú platené reklamami, ktoré vám občas naskočia, platia ich tí, ktorým reklamy platia
2 – platené aplikácie môžte používať, až po ich zaplatení
väčšina aplikácií okrem toho sú malí špióni, ktorí po vašom odsúhlasení (niektoré aj bez súhlasu) sa zahniezdia aj tam, kde ich nepotrebujete a „plnia si svoju pracovnú informačnú povinnosť“

Dochy

Existují i aplikace, které zkrátka jejich autor opravdu uvolnil nezištně nebo jako reklamu na svou další činnost (zpravidla drobné jednoúčelové utilitky jako je třeba aplikace „baterka“)

A to že hry chtějí práva na všechno možné… Když vynecháme potenciální škodlivost, pak to někdy může mít smysl i pro uživatele, ale většinou je to jen proto aby se mohli sami nabízet dalším lidem…

Tak kompas může být „průhledný“ díky přístupu k fotoaparátu.
Flightradar (aplikace sledující pohyb letadel) teoreticky s přístupem k foťáku a dobře fungujícícm senzorům) dokáže na „průhledovém displeji“ vyznačit letadla v okolí.
Hry často nabízí odeslání výsledků lidem z contact listu (samozřejmě s odkazem na svou instalaci)
Některé aplikace vázané na registraci po schválení přístupu k SMS přijmou ověřovací SMS zaslanou servrem a dokončí registraci bez nutnosti opisovat přijatý kód…