Frogman

Z čeho se vyrábí ohebné sklo?

Mám na mysli to u mobilů. Nenapadá mě, co by mohli přidávat do směsi, aby sklo neprasklo a zároveň šlo ohýbat. Nevíte někdo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejedná se o sklo v pravém slova smyslu, o to méně pak silikátové sklo. Žádný přídavek do směsi nemůže způsobit jeho ohebnost a pružnost. Jedná se o průhledný polymer, kterých je více druhů. Jaký se používá v mobilech, to ovšem nevím.

Další odpovědi
Klaproth

Opravdu je to sklo?

Dochy

Nevím o čem konkrétně je řeč, Obecně sklo ohebné je, což je vidět například na optických vláknech (ty kvalitnější jsou skleněné). Při lepení ochranné skleněné vrstvy lze docílit stavu, že na jedné straně je sklo přilepené, na druhé je půl centimetru nad displejem. Při výměně skleněné tabule za mého působení na škole jsme tabuli skla položili na lavici, šli si připravovat rám a po čase jsme si pro tu tabuli došli. Nečekal jsem zradu, chytil svou stranu a zvednul – asi o 5cm, zatímco půlka tabule byla „přilepena“ na lavici (než se tam dostal vzduch) – bez poškození.

dubraro

Sklo je pružné. Jak moc, záleží na tloušťce.