Lgee

Z čeho se vyrábí kontaktní čočky?

Nejlepší odpověď
Drap

z hydrogelu, nebo ze silikon-hydrogelu.

Další odpovědi
annas

"Většina lidí dnes používá měkké kontaktní čočky vyrobené z materiálu s vysokým podílem vody obecně zvaným hydrogel nebo ze silikon-hydrogelových materiálů

. Dnešní měkké kontaktní čočky jsou prodyšné, takže propouští kyslík k rohovce a tím pomáhají udržovat vaše oči zdravé a s pocitem svěžesti.

Existují různé různé typy kontaktních čoček s různými způsoby používání, takže není problém vybrat si ty pravé přesně podle vaši potřeb a životního stylu. S výběrem správného typu kontaktních čoček vám pomůže váš oční specialista."

https://www.a­cuvue.cz/proc-kontaktni-cocky/co-to-jsou-kontaktni-cocky

Připomeňte si, že kontaktní čočky jsou českým vynálezem,
"První čočky byly vyrobeny ze skla, později se přešlo na pokusy s tzv. Hemagelem. Co se týká snášenlivosti, byl tento materiál ideální, problémy se však vyskytly při vyndávání čoček z výrobních forem a s nepravidelností okrajů čoček, kdy se čočka musela následně ještě brousit.

Proto se začal Hemagel spojovat s dalšími látkami. Časem se přešlo na výrobu z polymerů na silikonové bázi, jak již bylo zmíněno výše. Čočky se vyrábí technologií odstředivého lití. Dříve se používalo i soustružení, které se částečně využívá dodnes, ale tímto způsobem nelze vyrábět příliš velká množství atd."

https://www.va­secocky.cz/kon­taktni-cocky-vynalez-stoleti.html