Wortygen

život za totality

Jaký byl život u vás v rodině za totality?

Nejlepší odpověď
Drap

Normální , jako u většiny tehdejších rodin. Možná byl svým způsobem jistější.

Další odpovědi
led

Asi sa toto mnohím nebude páčiť…
Chcete všeobecnú pravdu, alebo reči? Môžte si vybrať. Niektorí hovoria to, niektorí ono. Prežívali sme to rôzne. Každý mal svoj pohľad na život, niektorí ho majú dodnes, niektorí otočili a vyznávajú ného Boha… Kto neprežil, sa v tom nevyzná. Počkajme 2–3 generácie a historici nám to povedia, ako ináč, zase ináč…
Poznala som rôzne rodiny, rodiny navrátilcov tzv.Re-Slováci, rodiny po utečencoch i samotných utečencov, rodinu som mala tiež na Západe, osobne i mnohých dnešných, ako teraz tomu hovoria disidentov a bojovníkov za slobodu, aj s ich rodinami, ale klamať nebudem, aj keď je to moderné. Bola som jednou z milionov občanov Československa, žijúcich v tej dobe.

mosoj

Normální a hezký, byl jsem mladý.
Doplňuji:
Někteří lidé stáli za ho… , Tak jako dnes. A jsou to pořád jedni a ti samí.

anonym

Patřím bohužel ke generaci, která převážnou část života přežila za totality.
Lapidárně řečeno, žili jsme v těžkoslovenském lihově demagogickém zřícení.

Doplňuji:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-frc1/1002788_­4714133622819_730585833_­n.jpg

briketka10

nám se ségrou i rodičům se žilo dobře měla
jsem hezké dětství, mládí, jistou práci a hlavně
co jíst dnes musím žebrat o příspěvky na bydlení,
jako poslední socka, nyní jsem nemocná v ČID
důchodu nikdo mě nechce a práci mi nedá cítím
se nepotřebná, jako ošlapaná pantofel..
na vládu jsem nadávala, jak tenkrát i teď, ale nyní
víc, protože je vídět více její korupce, jak krade a,
že se nesnaží nic udělat s nezaměstaností :(

cukrar

různý, bylo by to na několik desítek stránek. Co Vás přesně zajímá?

anonym

hroznej, bratr emigroval, máma z toho byla na nervy, mě pořád otravovali nějaký tajný idioti ve škole, pořád jsem byla já i mamka někde na výslechu, pořád se ptali na nějaký lidi, jestli známe,neznáme, obtěžovali i mamku v práci, naše sousedy, táhlo se to se mnou i do práce, všude jsem to měla na talíři, pak byla revoluce a začaly jiný problémy
Doplňuji:
dr.Axl odpovídej !nebo nech napokoji, otázkou se neodpovídá, použij vlastní slova, tzn. vlastní hlavu, pokud to teda zvládneš 😁

anonym

Co se řeklo a poslouchalo doma (rádio Svob. Evropa, Hlas Ameriky apod) zůstalo za dveřmi od bytu. Jinak si přecvakával myšlení, podle toho s kým jsi hovořil a jednal, bohužel i spolužáci.

huxa

Jsme rodina zemědělců, praděda se nechtěl majetku vzdát, zavřeli ho teda do uranových dolů…
Dědečka s prababičkou odvezli na pár let daleko do hor, aby to zde nemohli vykládat.

anonym

Na 116 zdejších odkazů je ti málo?
(Kdekdo z místních se už zpovídal, byť pravidla vpády do soukromí, i minulého, zapovídají).
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=totalita

V pravidlech je cosi o zákazu opakování starých otázek, kvůli čemuž byl program naposled kromě vyhledávací lišty, ještě navíc doplněn o našeptávač.