Miroslavst

You'll be home this weekend?

You'll be home this weekend? Is said to be beautiful weather.
International visa issues. link and reply to Mr PostApMan
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-cizincu-je-na-otazkach

Nejlepší odpověď
1popelka1

No, I won't be at home. Because I'll be at the festival. I'm looking forward to. Weather must be beautiful. So, see you on Monday. I wish you all a nice weekend.

Další odpovědi
quentos

na tu šílenou angličtinu se mi ani nechce odpovídat, ale zjevně to spíš než otázka byla reakce na PostApManovu otázku ohledně cizinců ;{)> but I guess I'll be sittin' home on my ass this weekend

PostApMan

Yes, I'll be home. I will celebrate birthdays, so I hope it will be nice weather.

ReHu

Držte se ševci svého kopyta a uvědomte si, že jste češi:D.

Marvan

ale notak tomu říkáte angličtina?

Miroslavst

Já nevím, http://transla­te.google.com/#cs|en| to tak napsal

PostApMan

Z toho si nic nedělej, jen žárlí na naší angličtinu :D

Já se ptal kamaráda, napsal mi odpověď :D