Lurius

Vztahuje se ochrana veřejného činitele i na toho co není ve službě?

Pokud bych urazil policistu který někde na zahradě v košili griluje klobásy, je to pořád trestné?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne.
„K trestní odpovědnosti a ochraně úřední osoby se podle jednotlivých ustanovení trestního zákona vyžaduje, aby trestný čin byl spáchán v souvislosti s její pravomocí a odpovědností.“ § 127 odst. 2 Trestního zákoníku

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40#p127

Filip84

Pepa: Nezdá se Ti, že odpovídáš na něco jiného, než se tazatel ptá? 🤷‍♀️😃

Pepa25

Filip: možná 🙂 Ale je spokojen s odpovědí, tak co si více přát, ne? 🙂

Filip84

Pepa: No, já mu odpověděl, ta odpověď se tu zobrazila, ale pak zmizela. V pravdě, ani netuším, co se stalo: jakože klasika, dlouho se to načítalo, čekal jsem, že má odpověď bude vybrána serverem za „vysoce kvalitní“ a publikována vícekrát. Ne, publikována byla jedenkrát, ale jak jsem napsal tady tuhle otázku, odpověď zmizela. Holt, kvalitní web, no! 🤷‍♀️😂