dudu

Vztah k mladším sourozencům?

Měl jsem pouze o šest roků mladšího bratra. Dětství jsme tudíž prožívali v podstatě každý samostatně a často jsem míval pocit, že nás při hraní s kamarády spíše obtěžuje a žaluje. Sblížili jsme se a našli k sobě porozumnění snad až někdy kolem jeho osmnáctin. Ale i tehdy, jak po lélech říkal, mne dlouho považoval spíše za druhého otce.
Jaké máte zkušenosti ze sourozeneckého soužití a jaký je podle Vás ideálný věkový odstup mezi sourozenci. Je rozdíl v rodinném soužití mezi kluky a holkami?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já jsem dudu jedináček,ale moje děti spolu vycházejí všechny dobře,ať už mezi sebou mají rok,dva,tři,sedm i sedmnáct let. Nic se na tom nemění. Pořád se mají stejně rádi,jen podle toho jaký je mezi nimi věkový rozdíl volí formu zábavy mezi sebou…

Další odpovědi
ten který je

Mám o osm let mladší sestru která byla hýčkaná.Zatímco já jsem si musel na vše vydělat po brigádách,má sestra dostala vše co si zamanula.Možná to bylo také tím že v mládí byla často nemocná.Nyní se ani moc nestýkáme,nemám jí moc rád protože je závistivá a lačná po penězích.

afro.minerva

Podle mého názoru je tak nějak i jedno, jak velký je věkový rozestup mezi sourozenci. Jde o to, jaký mají mezi sebou vztah a hlavně o to, jak ten vztah tzv. regulují rodiče. Pokud se rodiče postaví do pozice mrtvého brouka, tak se budou sourozenci hádat a možná i nenávidět, protože je nikdo nerozsoudí. Rodiče musí sourozence rozsoudit a musí určit, kde má které dítě svoje území. Zvlášť, pokud spolu musí bydlet v jednom pokoji, tak je to nezbytné. Jinak nastanou obrovské boje a sourozenci mezi sebou hezký vztah nemají.

quentos

mám sestru o 11 let mladší; nezvyk a nevole se konaly jen zpočátku. U ní momentálně probíhá příšerná puberta a je na zabití. Náš věkový rozdíl je prý právě ten optimální – pokud není otec zrovna dvakrát ideální, což v tomto případě ani náhodou, starší bratr ho v očích mladšího sourozence nahradí.

pondělí

sourozenectví se plně vnímá na stáří a nebo po smrti sourozence.
můj strýc se nemůže vzpamatovat,že mu před několika lety tragicky zemřel bratr,vždy je nešťastný,že mu mnoho neřekl.ale setkávali se velmi málo ani spolu moc nekomunikovali,strý­ci je 60 let

Fallen Angel

Je mi 19 a mám o 5 let mladšího bratra, který právě prochází pubertou. Přesto, máme skvělý vztah a vždycky jsme ho měli. Já byla ta „velká“ sestra a on to „kuře“. Teď jsme prostě ok. Samozřejmě se někdy hádáme, ale vždy jde o nějakou nedůležitou kravinu. Já, jako starší mu vždycky ráda s něčím poradím a on mi také vždycky pomůže. Rozhodně si na bráchu nemůžu stěžovat.

ReHu

Mám o 6 let mladší sestru. Nevím, jestli to je tím, že já jsem přišla jaksi náhodou a sestra už byla plánovaná.
V dětství jsme měly už každá jiné zájmy a v mládí jsem si, ač starší, nemohla dovolit v chování tolik, co ona, ač mladší.
Možná to je povahou, možná hýčkáním mladšího dítěte v rodině, netuším.
Dnes to je tak, že se se mnou sestra nebaví a co řekne, to je pravda.
Malým zadostiučiněním je pro mě aspoň to, že pokud něco mamce poradím a ta mi nevěří, po čase uzná mou pravdu. Sice pozdě, ale přece.
Ale nikam se necpu. Rodinu (a souseda) si holt nevyberu, tak s tím žiju a hledám přátele v jiném okruhu.

Michal

Záleží mnoho na celé rodině a na tom ,jak se staví k dětem,které mají velký časový odstup.
Někdy se podaří,že žijí jako „otec a syn“,jindy je to sud plný dynamitu.Záleží na Vás k čemu máte blíž.A o co se snažíte vy sám.

Cullinda

Mám o 2,5roku stašího vlastního bratra, se kterým se už pár let nebavím, neboť nadřazenost kterou mi dával dost znát v dětství ho neopustila ani v dospělosti..
Ale taky mám o 6 let mladšího nevlastního bratra, který mě bere v pohodě a klidně si i přijde pro radu a i já mám občas pocit, že promluvu do duše ode mě bere líp, než od „vlastních“

bubukaa

já mám mladší sestru o 4 roky a taky spolu spíš nevycházíme než vycházíme

lorja

Měla jsem dva mladší bratry. Jednoho o 3 roky a druhého o 10 let.Starší je bohužel, už 6 let po smrti.Naše vztahy byly velmi dobré a s mým nejmladším bráškou jsou stále.Jako děti jsme vedli běžné sourozenecké spory.Víme,že v případě potřeby pomoci se na sebe můžeme kdykoliv obrátit.