Pepa25

Vzpomínáte na situaci přesně přes měsícem (oznámen plán na roušky od 1.9.) a co potom následovalo?

Názory místní komunity máme zachovány tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-zavedeni-rousek-od-zari-do-brezna-smysl Osobně jsem projevil přání, hlavně abychom byli připraveni na navýšení testování. Měsíc se s měsícem sešel, v mezidobí se řešilo hlavně rouškovné a „nezodpovědní mladí, co to šíří“ a dnes jsou plné termíny na odběry a hrozí opět uzavření škol. Jak uplynulý měsíc hodnotíte?

Nejlepší odpověď
ivzez

Jo, docela si vzpomínám, že se zvedla vlna odporu a zpochybňování roušek.
Nakonec vláda termín posunul a výsledek vidíme.
(Podle mne se dalo se zvýšením nárůstu po návratu z dovolených a prázdnin počítat.)

Další odpovědi
elkon

Dokud se mě to netýká, tak to neřeším. Stačí, že o tom „mele“ každý, stále dokola.

Gonfaloniér

Jeví se mi to tak, že jeden „měsíc“ (pár dní) v krátkodobém pohledu nic neznamená, když se měsíce předtím roušky nikde nenosily a bylo extrémní uvolnění opatření. Alespoň, co se roušek týká. Vše je to hlavně důsledkem minulých „opatření“ za minulé měsíce (hlavně za prázdniny).
Dobrá čtvrtina lidi na nošení roušek kašle i tam, kde by se nostil měly. Nijak se to netresrá, moc se to neřeší.
„Povinné“ roušky jen někde je zbytečnost. Je hloupé mít povinnost nosit roušku v autobuse nebo v obchodě, když hned jak vyjdeme ven tak si to sundáme, za chvíli jdeme opět někam dovnitř, tak si to zase nandáme. Když si na ten obličej a tu roušku budeme pořád takhle sahat, tak je nějaké povinné nošení roušek zbytečnost. Pokud ten člověk má nějaké víry, tka už jsou všude. Včetně vnitřně i vně roušky.
Jen, co začaly školy, extrémně se denně zvyšují zaznamenáné počty nakažených (a nakažených všeobecně). Plno škol už je uzavřených a stále přibývají a budou, dokud je zase celostátně neuzavřou. Krom toho tu máme druhou vlnu.
Školy by uzavřít měli, vliv to bude mít malý, na ekonomiku skoro žádný (hlavně v dlouhodobém hledisku). Není to jako uzavřít podniky a zaměstnance (doma). Co se týče těch, co mají doma malé děti a museli by je ta hlídat, tak i to se dá vyřešit. A líp uzavřít ty školy předem, než čekat, protože většina škol v karanténě skončí, i kdyby vláda nenařídila uzavření škol. A nakažených by díky tomu přibývalo víc, víc a nasobilo by se to až dokud nebudou nakažení skoro všichni. A nakonec ty děti skončí v domácí karanténě a rodiče i tak s nimi… Stačí když je ve škole jediný člověk s koronavirem a jde na pár týdnů do karantény celá škola a všichni opět přejdou na domácí studium.
Nejsou to jen nezodpovědní mladí. Mezi skupinami všech věků jsou „borci“-rebelové, kteří zcela sabotují nošení roušek.
Koronavirová situace by se neměla dramatizovat, nemělo by se kvůli tomu panikařit (hlavně mezi obyčejnými lidmi). ALE taky by se to na druhou stranu nemělo zlehčovat a brát na lehkou váhu (hlavně mezi politiky, vědci a dalšími, co to mají na starost a mají za to primární odpovědnost… Ne že by občané neměli, ale oni nejsou zodpovědní. Alespoň většina. „Nikdo totiž nenese za nic vinnu.“ A přitom všichni a každý sám za sebe nese zodpovědnost. Jen si to nechtějí přiznat, nedokážou to a nejsou s to tu zodpovědnost přijmout. Nejen ve spojitosti s COVIDEM).
Takhle to vidím já, tak sorry jako.
I tohle ledabylé nošení roušek má nějaký smysl. Větší smysl by ovšem mělo skutečně povinné nošení roušek, i venku a uzavřené školy. Tyhle extrémní přírůstky nakažených jsou proto, že se na měsíce polevilo z opatření, prý „to chtělo“ pomoření obyvatel, roušky se vůbec nenosily, aby se lidi přes léto „nezatěžovali“, druhá vlna, otevřené hranice, plno cestujících i turistů, otevření škol po celém Česku,… Atd.