dudu

Vzala představa žáků a studentů o skvělých prázdninách rychle za své?

Sice se snažím vyhnout škodolibým myšlenkám, ale při pohledu na kyselé obličeje obou našich vnuků, pak určitě ano. Hošani rovněž poměrně rychle dospěli k podobnému poznatku jako jejich vrstevník. „Je to mazec,“ řekl třináctiletý Michal z malé obce na Chebsku. „Opravdu bych raději chodil do školy. Tam nám učitelky novou látku vysvětlí. Doma se ale musím buď ptát mamky, když přijde z práce, nebo si vyhledat informace na internetu. Pak musíme práci ofotit, nahrát a poslat. Navíc mi připadá, že toho děláme víc doma než ve škole. Tam nám to dávkují po hodinách, přes internet mám pocit, že je toho mnohem víc,“ popisuje úskalí studia po internetu. Jak je to u vás a už se i vaše ratolesti skoro začínají těšit do školy?
Zdroj: https://chebsky­.denik.cz/zpra­vy_region/pred­stava-zaku-a-studentu-o-skvelych-prazdninach-vzala-rychle-zasve-20200319.html?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vůbec se nedivím. Ono je opravdu práce doma objektivně náročnější (navýšená o to skenování atd.). To toho učitelé toho zadají spíš víc, protože nevidí, jak to žákům jde.
Také obdivuju všechny učitele, jak se perou se současnou situací. Až za chodu se zřizují možnosti a podpora, která dávno měla existovat (různé google classroom apod.). Na druhou stranu někteří jsou moc puntičkáři, tak jim přeju, ať to zvládnou bez stresu. A říkají si,že až to všechno skončí, žáci a rodiče si snad budou víc jejich práce vážit.