fifo

Význam slov mezi dozer a buldozer?

Nejlepší odpověď
jmhad

Hanulka má pravdu jen částečně.
Dozer má shrnovací radlici uprostřed,tedy mezi přední a zadní nápravou daného stroje a slouží ke konečným úpravám povrchu.Ta radlice je menší-velká by se ani do konstrukce nevešla a dozer má tím i menší výkon a je kolový.
Buldozer má radlici před sebou a dělá hrubou práci.A podle toho má také větší výkon, někdy i obludný.Záleží na velikosti radlice, která někdy jde i do několika kubíků zeminy na jeden záběr.K tomu pochopitelně potřebuje většinou pásový pojezd,aby se síla lépe přenesla vůči zemi,prostě aby se opřel a mohl tlačit zeminu před sebou..V dolech v Rusku či USA jsou to opravdu obludy,které udělají slušnou práci.

Další odpovědi
hanulka11

dozery jsou shrnovací stroje
buldozer je jedním z druhů dozeru