Význam přísloví Kdo se směje naposled ten se směje nejlíp

Nejlepší odpověď
annas

Před chvíli jsem něco hledala a náhodou narazila na článek o životě kartářky Mlle Lenormand. (Po ní se jmenují karty). Z historie vedu příklad na platnosti přísloví.
Mlle Lenormand se stala koncem 18. st.častým hostem pařížských salónů a pohybovala se v bohatých kruzích francouzské společnosti. V jednom z těch salónů se seznámila s Josephine Bauharnais, manželkou Napoleona Bonaparte. Brzo po jejich setkání se stala Mlle Lenormand její pravidelnou rádkyní, od níž se Napoleon následkem neuposlechnutí rady slečny Lenormand odloučil, a tím si začal pomalu připravovat svůj pád. Předpověděla jí, že jednoho dne budou Josephine a její muž Napoleon muset opustit francouzský trůn. Povídá se, že se Napoleon této předpovědi vysmál.

Na jeho výsměch slečna Lenormand odpověděla známým příslovím: „Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe." Dějiny samy prokázaly, že se známá vědma nemýlila.

Zdroj: Historie Karty Lenormand

Další odpovědi
chudst

Vyznam snad plyne sam o sobe :) Kdyz to udam na trosku brutalnim prikladu: vy date nekomu pres drzku a smejete se. Jenze postizeny vam to mnohonasobne vrati a smeje se on a vitezne odchazi, zatimco vy lezite na zemi a nemuzete se hybat. Ten, kdo se smal naposledy, ‚vyhral‘ a uzemnil vas – jeho smich byl tedy lepsi a opodstatnenejsi nez ten vas.

žolik

tohle přísloví je pravdívé,mám to ze života,prožilaj­sem to.

Zdroj: žolík