Avatar uživatele
Registrovaný

Výživné na manželku

Podala jsem žalobu o výživné na nerozvedenou manželku,jelikož nemám na právního zástupce budu se zastupovat sama, musím soudu dodat důkazy např. o tom kolik platím inkaso atp. předem např. poštou nebo jen stačí předložit kopii inkasního lístku při ústním jednání ? (např.u soudu o děti soudkyni stačilo mé ústní podání a nechtěla nic ověřovat listinou)
Mám vůbec šanci uspět ? Starám se o dvě nezl. děti, pobírám pouze rodičovský příspěvek 3800 kč a 1000 kč mi posílal na děti jako výživné. Sám má dle posledního zjištění 795,45 euro (cca.20681 kč hrubého),firemní auto, noutbuk a mobil i pro vlastní užití. Platím 10500 kč inkaso,byla jsem nucena žádat o dávky v hmotné nouzi a hledám si brigádu,on uvádí,že bydlí v nájmu za 7500 kč měsíčně,vybral i společná konta a stavební spoření.
Děkuji předem

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Radši bych se obrátila na advokáta,který je pro lidi v nouzi je zadarmo a má být v každém městě.Zeptejte se na to u sociální pracovnice,kde sídlí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

jsou i bezplatne poradenství,zkuste tam zavolat určitě vám poradí
http://www.cak.cz/…


Avatar uživatele
Pokročilý

jednoduchá rada podejte žádost o rozvod,napíšete sama a zaplatíte 1000,. kč,
které vám může manžel proplatit,
a te´t pozor......::::
tam přednesete,""ŽE ŽIVOTNÍ A KULTURNÍ UROVĚŇ,NENÍ ZÁSADNE STEJNÁ U OBOU MANŽELŮ.PROTO ŽÁDÁTE O PŘIZNÁNÍ VYŽIVOVACÍ POVINOSTI NA SVOU OSOBU"""""""takto to formulujte,můžete sice požádat jen o tuto kouzu a to tím samým sspůsobem,napíšete na papír tuto větu jako žádost,s datema vašema a manžela a podáte na okresní soud příslušný žalovanému.nedá se v tomto případě žádat zpětně,
a přeji dobrou chuť i pořízení


Avatar uživatele
Registrovaný

Vážená paní,

dle Vašich příjmů a výdajů lze konstatovat, že o výživné na Vaší osobu máte právní nárok od okamžiku, kdy od Vás manžel odešel a po rozvodu ještě tři roky, pokud Vás finančně jednorázově k této věci podle zákona o rodině nevyplatí. Úspěšnost podle Vámi popsaných skutkových okolností je více jak stoprocentní. Bez obav bych podal na manžela žalobu na určení výživného a můžete si být jistá, že toto soudní řízení pro vás skončí velmi pozitivně. Vzory této žaloby jsou volně k nalezení na internetu. Doporučil bych Vám si také k žalobě podat žádost o zproštění soudních poplatků, jímž soud s ohledem na Vaší situaci vyhoví. Pokud však administrativní záležitosti jsou Vám cizí, obraťte se bez váhání na jakoukoliv advokátní kancelář, která se této jednoduché a nenáročné kauzy ujme, neb je to pro ně snadný výdělek. Co se týče vlastního dokazovaní, tak je lepší, když Vaše příjmy a výdaje doložíte k žalobě. Dáte tím prostor soudci k rychlejšímu zvážení a hladšímu rozhodnutí ve vaší věci. Lze také dodatečně doložit při vlastním projednání, ale občas to komplikuje řízení, které se poté musí k potvrzení a ověření některých skutečností uváděných stranami odročit. Vůbec s Vašimi příjmy nechápu, proč jste tak neučinila již dávno, neboť vyživovací povinnost dle zákona o rodině není pouze mezi rodiči a dětmi, ale i mezi manžel a prarodiči, jež lze také žalovat pokud jejich potomek neplní své vyživovací povinnosti.

Přeji co nejvyšší soudně vymoženou částku na výživném.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2810
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 746
Zlatý led 714
Zlatý Kepler 607
Zlatý JájsemRaibek 551
Zlatý marci1 538
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 516

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.