Avatar uživatele
anonym

vyvložkování komínu

chceme si do RD pořídit kamna na spalování dřeva,je nutno komín vyvložkovat?Budeme vložkovat komín na plynový spotřebič,topení WAW a chceme vědět jaká je cena za 1m práce s materiálem.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4633 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Komín je třeba vyvložkovat pro plynová topidla. Topidla na jiná paliva pak není možno napojit na tento komín.
Pokud budete topit dřevem není nutné vložkovat komín.
Nejhorší varianta topení je současné střídání uhlí a dřeva. Při spalování dřeva se uvolňuje vlhkost, kterou dřevo obsahuje a v komínu se sráží voda. Při spalování uhlí se uvolňují kysličníky síry ze síry kterou uhlí obsahuje. A v komíně z toho vzniká kyselina sírová, která narušuje veškeré materiály
mimo olova a umělé hmoty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

je a není potřeba vložkovat komín. Vždy se musí posoudit skutečný stav komína.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Misak22

My jsme si vložkovali komín samí a bez frézování,koupili jsme si 11 trubek po metru jedna stála kolem 500 kč,přivázali jsme trubku na lano,jeden držel a spouštěl do komína a druhý vrtal a nýtoval a po metrech jsme je spouštěli.Komplet i s nýtkama to stálo kolem 6000kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Náhodou jsem dneska měla v domě kominíka.Mám dva komíny-jeden nachystaný,vy­vložkovaný v nerezu na plyn a druhý starý ke krbovým kamnům.Topím jenom dřevem a i tak byl komín hodně zadehtovaný prý i vinou mokrého dřeva.Po prohlédnutí mi bylo doporučeno komín vyvložkovat nově.Dělá se to v keramice,nebo taky nerezovým materiálem.Před vyvložkováním budu muset komín vyfrézovat a pak teprve vsadit vložku.Délka kouřovodu je asi dvanáct metrů a předběžná cena mi byla řečena cca 20.000,–Kč.Tak že mám zase na co šetřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

To asi nelze takto na dálku dost dobře posoudit. Doporučuji pozvat kominíka, nejlépe i více názorů.
Záleží, jak vysoký komín je, jaký bude mít průměr, jestli jsou na něm třeba dvířka pro čištění atd.
Já budu opravovovat starý komín a napojovat krb.vložku nebo závěsná krb.kamna a rozpočet mám na prům.150 mm – 29500Kč, na prům 200 mm 35000 Kč (fréz. 9300 + vložka 14600 + další mater. – oplechování, jmenovaná dvířka atd.) Komín mám vysoký 7,5 m.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

My jsme si s manželem nechali postavit nový komín, který jsme si objednali na internetových stránkách www.kominycz.cz, které nám doporučil náš kamarád. Na starost si vše vzal můj manžel, a tak nevím kolik přesně celý komín stál, ale pod třicet tisíc to jistě nebylo. To je ale podle mě při dnešních cenách docela únosná cena.

Avatar uživatele
Ales Pavouk

Počítejte s tím, jak už psali výše, že budete mít na střeše dva komíny. Zvažte to, jestli nebude lepší třeba jen topení v krbových kamnech. Nevím sice, jak máte velký dům, ale my ho máme 100 m2 a bez problému s nimi dům v zimě vytopíme. Co se týče vašeho dotazu ohledně komínu, tak třeba nerezové komíny se nemusí vložkovat. Já jsem si ho objednal z https://www.komin-levne.cz/…-c26_0_1.htm a nic jsem s ním nedělal, jen jsem ho připojil na kamna.

Avatar uživatele
mkop

Jedno varování pro všechny !

  1. V žádném případě nepodceňujte zápach z komína v místnosti. Jde opravdu o zdraví a i o samotný život !
  2. Nevěřte nikomu ! Měl jsem při vložkování komína 2 kominíky – „profesionály“. Oba zklamali. Po vyvložkování komína ocel. nerezovou ohebnou vložkou pro tuhá paliva DN 140 mm, skončili T kusem (kusem se sopouchem) pro připojení kotle ÚT. Pod ním ponechali „volný“ původní komínový průduch s komínovými dvířky pro vybírání sazí. Toto řešení je CHYBNÉ A NEVYHOVUJÍCÍ !!!!

Vyvarujte se toho !

před 2832 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michalov

Mohl by mi prosím někdo poradit, podle čeho se vybírá krbová vložka?

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martinořízka

Krbová vložka do domu se vybírá podle toho, jestli s ní chcete v domě topit, nebo tam chcete krbovou vložku jen na příležitostné topení?

před 1158 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michalov

Ano potřebuji krbovou vložkou v domě vytápět, máme celkovou zastavenou plochu 160 m2, a dvě patra.

před 1156 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Danielázv

To už není úplně malá plocha, na takovou plochu domu bych doporučoval koupit kvalitní teplovodní krbovou vložku, já ji bral od firmy http://www.krby-bef.cz, protože namísto klasického šamotu používají vlastní materiál Carcon.

před 1154 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek