hapiky

Vyvíjí se teď situace ve světě přesně opačně, než si Putin plánoval?

Nové základny u ruských hranic. Putin musí pocítit silnou přítomnost amerických a evropských sil u svých hranic. A to je přesně to, co nechtěl,
https://www.new­stream.cz/nazo­ry/putin-si-vyrobil-nocni-muru-nato-bude-mit-zakladny-u-jeho-hranic-pise-byvaly-americky-admiral-stavridis

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, dá se to tak říct. Jednota Západu je bezpredentní a super, trochu míň se mi líbí izolace Ruska, protože to není demokracie a změna režimu tam nehrozí, takže se bohužel vydají cestou dalšího Íránu, jen bohužel s jadernými zbraněmi a stálým místem v RB OSN. Ale je třeba hledat i pozitiva: Macron má daleko lepší pozici ve volbách, protože jeho hlavní oponenti se znemožnili vztahy s Putinem …

Další odpovědi
Ametyst

Nevím, co si Putin plánoval. Bylo vidět, jak se Západ těší, a ti politici a mainstream předstírali, že vědí, co Putin plánoval. Frans Timmermans, zástupce předsedkyně EK Ursuly von der Leyen, prohlásil, že Putin začal invazi proto, že nezvládl klimatickou změnu. 🙂 Tohle nám vládne.

Kepler

Ono se ani neví přesně jaké byly jeho plány. Jisté je jen to, že mu nevycházejí. To jsem fakt zvědav na ten cvrkot, až Ukrajina dostane od USA ty bitevníky A 10 a nastoupí ty legie ze všech možných zemí.

_Bůh_

Ano, ta prohlášení v ruských novinách, že byl dobyt Kyjev, ve 2. dnu invaze, to bylo vtipné. Museli to pak všechno stáhnout. Základny NATO Rusku nevadí, jednak NATO hranice s Ruskem v zásadě nemá, jednak se Putin sám dobrovolně tlačí blíž na Západ k NATU.

Disraeli

Ještě nedávno tvrdili, že se situace na Ukrajině vyvíjí tak, jak plánovali. Takže pokud plánovali ne moc úspěšnou ofenzívu, ztráty, spousty mrtvých vojáků a pád ekonomiky… tak jo, jde to podle jejich představ.

Nutno ale říct, že jsou Rusové v jistých ohledech zdrženliví a nepoužívají sílu, jakou mají, dosud z nepochopených důvodů… možná se na něco připravují, čekají, možná to tak opravdu plánovali.