Lucyfer

Vyvařování obyč rychlovarné konvice – mám vyndat z toho to sítko?

Už jsem to dělala, ale nějak mi to vypadlo :D

(Říkám si, že i ten filtr by chtěl asi nějak vyčistit… ale zase aby přes to nešly ty kusy odloupané)
Stačí ho jen opláchnout vodou?

Odpovědi
iceT

Nevyndávám sítko, na co? Zrovna včera jsem do konvice do horké vody nasypala malej sáček kyseliny citronové a všechno se vyčistilo, i sítko. A aspoň to nesmrdí jako ocet.

Hlada

Samozřejmě. Jak jinak ho odvápnit? Jednou za měsíc odvápním konvici, sítko i perlátory v jednom roztoku kyseliny citronové.

paul1

Je dobré namočit do octu na pár hodin

Lucyfer

Koukám, že někdo ho vhazuje dovnitř…
Dobře, nebudu se bát ho v tom „vymáchat“