štamgast

Využívají zahraniční železniční společnosti, působící v naší zemi, posunovačů ČD nebo mají své?

Odpovědi
Drap

Posunovačů ČD, stejně tak jako všech dalších doprovázejících služeb. Stejně tak naše železnice využívají těchto služeb v zahraničí.

mj81

Tady je otázka, jak si představuješ zahraniční železniční společnosti. Tady to funguje většinou tak, že přijede vlak na hranice, vymění se lokomotiva z jedné země za lokomotivu druhé země (případně se v lokomotivě vystřídají strojvedoucí), nastoupí český vlakový personál a vlak pak pokračuje dál po Čechách. Na každém hraničním přechodu je stanoveno, zda tyhle procedury proběhnou v nádraží na té či oné straně hranice a kdo to zajistí personálně.