marketa54321

Využiju někdy ještě vytištěnou diplomovou práci?

Jen se mi na ni práší, tak uvažuju, jestli ji ještě někdy budu potřebovat…díky

Nejlepší odpověď
autacek

Jestli bude o králičích bobkách, tak asi ne.

Pokud se ptáš na to, jestli si jeden exemplář necháš vyvázar i pro sebe, tak je to po letech hezká, neuvěřitelná vzpomínka. I když v dnešní době lze zálohovat digitálně, když si nejde dílo osahat, tak to již není ono 🙂

Další odpovědi
annas

Záleží na tématu. Já jsem svou diplomovou práci využila v zaměstnání, protože jsem si vybrala jazykový rozbor literárního díla, téma, které za x let nezestárlo a je stále akutální.. Občas je využiji i zde.

Kepler

Asi ne, ale je malá pravděpodobnost, že ji využije dotyčná VŠ. Určitě si ji ale schovej, po letech si třeba řekneš: je to možné, tohle jsem udělala já? -:))

Kelt

Vyhodit ji můžeš vždycky. Ale bude zajímavé sledovat trend a zjistit, za několik let, co se v daném oboru a jak změnilo.

xxx3

když naskočíš do politiky, tak ji patrně zevrubně prozkoumají novináři;) Jinak se užitečnost diplomové práce v budoucnosti odvíjí od konkrétního oboru, zvoleného tématu a samozřejmě také kvality zpracování. Deset let stará diplomka zpracovávající téma z historie může být aktuální v informatice je naopak deset let něco jako tisíciletí.

ivzez

Podle mne to závisí na vystudovaném oboru
a na zvoleném tématu diplomové práce.

V případě vhodně zvoleného tématu je podle mne pravděpodobnost,
že se k práci někdy v budoucnu vrátíte, vyšší.

Poznámka:
O důvod víc, proč diplomovou práci a její obhajobu
nebrat jenom jako „povinný formální závěr studia“.
Diplomová práce by měla řešit (nejen) novinky v oboru
a přicházet s novými poznatky apod.

Zajímá-li se student o svůj obor, a začne-li se o diplomovou práci
zajímat dostatečně včas, může se ve škole i dohodnout
na tématu, které sám navrhne. Taková práce pak bývá přínosem
pro něj, pro školu, pro další studenty a odbornou veřejnost.