BaRcA007

Výtok? Má dotaz..

Zdravím…Mám dotaz… už tak půl roku si všímám že mám na kalhotkách asi výtok..svou první menstruaci jsetm totiž ještě neměla a tak vůbec nevím. Je to prostě takový bílý flek na kalohtkách,ale nemám ho tam každý den,ale většinou jo. A pokud by to byl výtok za jakou dobu bych cca mohla dostat menstuaci? Děkuju moc za odpověď.

Nejlepší odpověď
WeeBear

Výtok to určitě je, ale s první menstruací to nemá nic společného, můžeš ji dostat ještě dneska večer, za týden, za rok,.. A na menstruaci nijak nespěchej, za pár let z ní tolik nadšená nebudeš. 😁

Další odpovědi
hanulka11

kup si maličké slipové vložky ty ti ochrání prádlo a budeš se cítit příjemně , je to přirozený pochod v těle dívky a přesně jak píše WeeBear.

Andělé

Je to zcela přirozené a jak píšeš,jde opravdu o období před první menstruací,které doprovází bělavý výtok,může trvat klidně i rok či dva.
Má dcera měla také výtok dlouho před první menstruací a na pravidelné prohlídce jí pediatrička potvrdila,že se jí chystá menstruace,která opravdu může přijít zítra nebo za pár let.

Rozumím Tvé zvědavosti a zde si o tom můžeš něco přečíst:
Jak se ohlašuje první menstruace?
Když se budeš pečlivě sledovat, rozpoznáš dva specifické znaky, které ohlašují tvou první menstruaci: rychlý růst postavy a bělavý výtok z pochvy. Od té doby, co si povšimneš bělavého výtoku, může často uplynout další rok nebo i dva, než se objeví první menstruace.

Kdy se dostaví první menstruace?
První menstruace se objevuje v různém věku. Tělo každé dívky má své vlastní biologické hodiny. K prvnímu menstruačnímu krvácení dochází u dívek zpravidla mezi 10. a 15. rokem života, v průměru ve věku 12,5 roku. Pokud se menstruace nedostaví do 15 let, měla by ses poradit se svým dětským lékařem nebo gynekologem.

Zdroj:
http://alik.id­nes.cz/z-alikovy-poradny-menstruace-a-vytok-dw0-/alik-alikoviny.asp?c=A080920_­090955_alik-alikoviny_mrk#dos­taven%C3%AD

Přeji hodně zdraví v Tvém dospívání a nestyd se,klidně se zeptej maminky,ta Ti to nejjemněji vysvětlí:-)

Ano-ja

Přesně tak..když máš výtok – bud rada, apsoň víš, že ti tělo funguje jak má a pochva je vlhká a není vysušená..pak by byla chyba :)

6.b

pochva je uvnitř viplněna speciální tkání,která se nazývá sliznice(podobně jako ústní dutina).Abi sliznice nevyschla a mohla chránit toto citlivé vnitřní prostředí před škodlivými organismy,musí být neustále vlhká.
jestliže však u sebe zpozoruješ výtok který zapáchá,je hustý,má tvarohovou kondistenci,je nažloutlý nebo hnědý,způsobuje pocit svědění nebo pálení,může to bít projev infekce