Miroslavst

Vysvětlíte význam slova?

Co znamená slovo megera?
Slyšel jsem ho ve spojení: Byla tady ta megera…
Kdo to tedy byl?
A znáte nějakou megeru vy?

Nejlepší odpověď
annas

Megera je postava řecké mytologie, jedna z bohyň pomsty, závisti, kletby. Jinak zlá, zuřívá žena.

Určitě se nějaká najde.

Další odpovědi
panenka

No jeje já jich znám a raději se s nima nebavím megera je potvora mrcha ženská

anonym

Megera je baba fúrie,metr bába,asi potomek Xantipy..Jedna sedí u nás na osobním!

hanulka11

semetrika, hrozná baba

Jahoda

Megera se říká někomu, koho nemáme rádi. Jak je třeba husa, blbka atd., je také megera.

Jo, megeru znám. Je to ženská, která bydlí naproti nám. Kvůli každé pytlovině hned vytahuje vzduchovku a volá policii. To je megera!!
Doplňuji:
Megera – zuřivá zlá žena, fúrie, lítice.

Bičiště

Megera je slovo latinského původu a znamená: „vzteklá a zlá žena“.

Zdroj: Slovník jazyka českého