Avatar uživatele
annas

Vysvětlíte mně prosím význam slangových slov? Patří do slovníku mladých, jsem jiná generace, pokud neznám kontext, jen..

odhaduji … zaměřuji se na jinou oblast jazyka …

zagorkovat, babicárna, kinderhulán, afterpárty …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, rynek878, iceT, Andělé, chudst, tom004, barnajka, dědapetr, anonym před 4657 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

zagorkovat

váhat, nemoci se rozhodnout, rozhoupat; vzniklo z “dělat Zagorku“
Příklad: “Nezagorkuj, vole, prostě s náma jedeš a basta.”

babicárna

pajzl, hospoda s hroznou kuchyní, kde se nedá dobře najíst; podobné babicovat

Příklad: “Tam nejdu, v té babicárně se nedá nic žrát.”

kinderhulán

člověk, který se svým blogováním pokouší napodobit kontroverzního bloggera Radka Hulána, nejznámejším představitelem tohoto živočišného druhu je Patrik Vogl (pvogl.cz)

http://cestina20­.cz/slovnik/kin­derhulan

Afterparty
Uvolněná zábava.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Nad slovníkem dnešní mládeže někdy žasnu i já, Kerberusi – a to jsem se k ní ještě nedávno mohla počítat :))

Jen ještě k té afterparty – pokud to ve slovníku mládeže nemá ještě nějaký jiný speciální význam, měl by tento výraz označovat party (seslošt, mejdlo), která obvykle následuje bezprostředně po nějaké větší kulturní akci (přeneseně: jakékoliv akci). Např. když hudební skupina uspořádá koncert s afterparty, znamená to, že po hudební produkci fanoušci ještě nemusí odcházet domů, ale můžou se zúčastnit párty „po“. Vstup bývá často zdarma a nebo zaplacený už v rámci „hlavní“ vstupenky. Uvolněná zábava trvá nezřídka do časných ranních hodin :))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Popravde ja jsem mlady a mimo afterparty jsem ty prvni tri nikdy neslysel.

zagorgovat – váhat, nemoci se rozhodnout, rozhoupat; vzniklo z “dělat Zagorku“. Příklad: “Nezagorkuj, vole, prostě s náma jedeš a basta.”

babicarna – pajzl, hospoda s hroznou kuchyní, kde se nedá dobře najíst; podobné babicovat. Příklad: “Tam nejdu, v té babicárně se nedá nic žrát.”

kinderhulan – člověk, který se svým blogováním pokouší napodobit kontroverzního bloggera Radka Hulána, nejznámejším představitelem tohoto živočišného druhu je Patrik Vogl (pvogl.cz)

afterparty – nejaka party, ktera se vyskytuje po nejake udalosti – koncertu, apod.

Zdroj: http://cestina20­.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek