annas

Vysvětlíte mně prosím význam slangových slov? Patří do slovníku mladých, jsem jiná generace, pokud neznám kontext, jen..

odhaduji … zaměřuji se na jinou oblast jazyka …

zagorkovat, babicárna, kinderhulán, afterpárty …

Nejlepší odpověď
dědapetr

zagorkovat

váhat, nemoci se rozhodnout, rozhoupat; vzniklo z “dělat Zagorku“
Příklad: “Nezagorkuj, vole, prostě s náma jedeš a basta.”

babicárna

pajzl, hospoda s hroznou kuchyní, kde se nedá dobře najíst; podobné babicovat

Příklad: “Tam nejdu, v té babicárně se nedá nic žrát.”

kinderhulán

člověk, který se svým blogováním pokouší napodobit kontroverzního bloggera Radka Hulána, nejznámejším představitelem tohoto živočišného druhu je Patrik Vogl (pvogl.cz)

http://cestina20­.cz/slovnik/kin­derhulan

Afterparty
Uvolněná zábava.

Další odpovědi
barnajka

Nad slovníkem dnešní mládeže někdy žasnu i já, Kerberusi – a to jsem se k ní ještě nedávno mohla počítat :))

Jen ještě k té afterparty – pokud to ve slovníku mládeže nemá ještě nějaký jiný speciální význam, měl by tento výraz označovat party (seslošt, mejdlo), která obvykle následuje bezprostředně po nějaké větší kulturní akci (přeneseně: jakékoliv akci). Např. když hudební skupina uspořádá koncert s afterparty, znamená to, že po hudební produkci fanoušci ještě nemusí odcházet domů, ale můžou se zúčastnit párty „po“. Vstup bývá často zdarma a nebo zaplacený už v rámci „hlavní“ vstupenky. Uvolněná zábava trvá nezřídka do časných ranních hodin :))

chudst

Popravde ja jsem mlady a mimo afterparty jsem ty prvni tri nikdy neslysel.

zagorgovat – váhat, nemoci se rozhodnout, rozhoupat; vzniklo z “dělat Zagorku“. Příklad: “Nezagorkuj, vole, prostě s náma jedeš a basta.”

babicarna – pajzl, hospoda s hroznou kuchyní, kde se nedá dobře najíst; podobné babicovat. Příklad: “Tam nejdu, v té babicárně se nedá nic žrát.”

kinderhulan – člověk, který se svým blogováním pokouší napodobit kontroverzního bloggera Radka Hulána, nejznámejším představitelem tohoto živočišného druhu je Patrik Vogl (pvogl.cz)

afterparty – nejaka party, ktera se vyskytuje po nejake udalosti – koncertu, apod.

Zdroj: http://cestina20­.cz/