Miroslavst

Co to jsou nebo je kopice? Vysvětlíte význam slova? Děkuji

To jsem četl v jedné knize. Co to jsou kopice?
Kde se používají?
Doplňuji:
Ano je to tak, ale taky jsem našel, že to jsou punčochy z houně.

Nejlepší odpověď
rynek878

kopice, -píc žen. r. pomn. nár. súkenné nohavice siahajúce po kolená (Kuk.)

Zdroj: http://slovnik­.azet.sk/pravo­pis/slovnik-sj/?q=kopice

Další odpovědi
anonym

Ruiny paláce. Od 1360 r. Od roku 1360 , Kopice były siedzibą rodu von Borsnitz, później znajdowały się w rękach rodziny von Beess (od 1450 r.). Kopice byly stanoveny rodina von Borsnitz, pak byl v rukou rodiny von Beess (od 1450 kupředu směřující). W 1534 r. V roce 1534 , posiadał je kanonik katedry wrocławskiej Baltzazr von Neckern, po nim Jan Henryk Heymann von Rosenthal, Gotfryd von Spaetgen, a od 1751 r. měli kanovník katedrály Baltzazr von Neckern, po Johann Heinrich von Heymann Rosenthal, Gottfried von Spaetgen, a od 1751 śląska rodzina szlachecka von Sierstorpff. Slezská šlechtického rodu von Sierstorpff. Rycerska siedziba została przebudowana na rezydencję w stylu klascycystycznym w 1783 r. Knight byl úřad přeměněn na sídlo ve stylu klascycystycznym v 1783 , wg projektu opolskiego architekta Jana Rudolpha. Opole, navržený architektem John Rudolfa. W 1859 r. V roce 1859 , obiekt zakupiony przez Hansa Ulryka von Schaffgotscha i Joannę Gryczik von Schomberg-Godulla . vlastnictví zakoupené Hans Ulrich von Schaffgotsch a Joanna von Schomberg Gryczik-Godulla . Przebudowany w 1864 r. Přestavěný v 1864 , wg projektu architekta Karla Lüdecke z Wrocławia oraz mistrza budowlanego Konstantego Heidenreicha z Kopic. podle návrhu architekta Karla Lüdecke z Vratislavi a stavitel Konstantina kohouta Heidenreich. Po przebudowie pałac zyskał charakter w stylu neogotyku z elementami neorenesansowymi . Po rekonstrukci se palác stal povahy stylu gothic s prvky neo-renesanční . Pałac popadł w całkowitą ruinę za sprawą jego kolejnego właściciela, krakowskiego biznesmena, którego los pałacu przestał interesować już w chwili „podarowania“ mu go. Palác chátral kvůli dokončení svého dalšího majitele, podnikatel v Krakově, jehož osud už zájem v paláci v té době, „dát pryč“ k němu. Wyroki sądów nakazujące zabezpieczenie budowli nie skutkowały, a pałac był niszczony przez wandali. Rozhodnutí přikazující nevedla zabezpečení budovy, a palác byl zničen vandaly. Pałac obecnie został zakupiony przez firmę z Chorzowa i podejmowane są próby jego odnowienia. Palác byl nyní zakoupila společnost z Chorzow, a pokusy jsou předstíral, že ji obnovit.
Doplňuji:
no a já tak těžce vyhledávám,a ono to nosily naši předci

hanulka11

ano o těch punčochách z houně se píše v Babičce Boženy Němcové

Elisabetth

Krom toho, že je to město, nebo např. přijmení nevím. ☹