mytus

Vysoký krevní tlak – co dělat?

zjistil jsem že mám vysoký krevní tlak,máte někdo radu co mám dělat

Nejlepší odpověď
mosoj

Zajít k internistovi a brát léky na snížení tlaku. Dlohodobě nekorigovaný vysoký krevní tlak poškozuje nevratně srdce !!!

Pokud by se Vám později podařilo TK snížit životosprávou a snížením hmotnosti, léky se mohou vysadit nebo snížit dávkování.
Jako u všeho, vysoký tlak může i signalizovat další onemocnění.

Další odpovědi
1popelka1

Příčin může být více – stres, obezita, nadměrné solení, absence pohybu (souvisí s obezitou), ale také dědičnost. Takže nestresovat se, jíst přiměřeně, málo solit (lépe vůbec), hýbat se. Podrobnější info najdete na netu po zadání spojení např. vysoký krevní tlak léčba. Samozřejmostí je návštěva lékaře a léčba. Není to sranda!
Např. na http://www.or­dinace.cz/cla­nek/mam-vysoky-tlak-co-s-tim/
Předejít VT lze zejména významným snížením hmotnosti u obezity, pravidelnou pohybovou aktivitou vytrvalostního charakteru /alespoň 3× týdně po dobu nejméně 30 min, např. běhání, jízda na kole, běžky apod./. V případě vyšší a pravidelné konzumace alkoholu a hypertenze je vhodná trvalá abstinence. Užitečné je rovněž razantní omezení příjmu soli. Vhodné je každopádně si nechat cca lx do rok přeměřit krevní tlak.

Michal

Zajít k lékaři.Méně solit,změnit jídelníček,nepít mnoho kávy a černého čaje,navštívit obchod s bylinkama,určitě mají vhodný čaj.

člověk

každý má tákladní KT jinný,takže buďto dlouhodobé pravidelné měření,minimálně týden,protože lékař vám dá stejně holter
a také záleží kolik vám je

SuzanKa

Bojovala jsem s vysoký KT… Zkusila jsem toho hodně. Od chemie až po přírodní produkty. Pomohla mi až červená řepa https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/ekomedica-cervena-repa-100-stava/. Nedám na ni dopustit a doporučuju.