Zacheus

Vyslovují Slováci Přerov jako Pšerou?

Odpovědi
Drap

Ne, nevyslovují. Vyslovují Přerov stejně jako my, ovšem některým dělá písmeno ř s výslovností problémy, protože ve svém jazyce to nepoužívají. Nikdy však nevyslovují na konci u místo v. tak jak jsi napsal ty.

led

Nie
väčšina, tí mladší aj vďaka sledovaniu filmov v českom jazyku (originál, dabing) „ř“ vyslovujú „rž“. Ale pri niektorých slovách, ak im „ř“ v uchu „neladí“ a v slovenčine sa ten výraz nezmäkčuje, to vyslovia tvrdo „r“

Přerov = Pržerov

quentos

To by ses právě divil, naopak je čtení V jako U na konci slov ve slovenštině obvyklé.