iSound

Výslovnost Salto Angel

Zdravím všechny, je to taková blbost, ale v prezentaci budu muset přečíst i tento vodopád Salto Angel a nejsem si jistá jestli se to čte jako v angličtině: /salto endžl/ nebo jestli se to má číst jako: /salto anchel/. Děkuji.

Odpovědi
quentos

Předchozí odpověď je chybná, název je španělsky, tudíž správně je druhá možnost – [salto anchel].
Přečtěte si kodex, takováto „otázka“ může být příště smazána.

Zdroj: sheridastewar­t.com/?cat=3

Pepa25

Salto Angel je španělský výraz, tak bych to četl španělsky. V AJ prezentaci bych ale možná použil anglický výraz Angel Falls (Angelovy vodopády) a vyslovil bych to enžl fóls, protože je to po jistém Jimmimu Angleovi z USA …

Dominik Mako

/salto endžl/

marci1

Správně je to španělsky Salto Anchel.