Avatar uživatele
Midoc

Vyrábí se ještě čepice zmijovka?

Jak vznikl její název?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1215 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jistě a ve více modelech, ale za toto předražené retro zboží bych nedal víc jak 200 Kč. Můžeš mít i rádiovky, bačkory, důchodky… Jméno zřejmě získaly podle charakteristického klikatého vzoru.
https://www.pan­skleroza.cz/o­bleceni-a-obuv/obleceni/ce­pice-zmijovky/c36/?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=%c4%8ce­pice+-+Zmijovky&utm_con­tent=%c4%8cepi­ce+zmijovka&ut­m_term=%c4%8de­pice+zmijovka

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Vyrábí ji stále Tonak. Líbí se mi teorie, že ji nosili pasáčci ovcí na Vsetínsku. Báli se prý dravých ptáků a tak si do čepice vetkli vzor zmije, kterých se ptáci bojí. Jiná teorie tvrdí, že si ji k nám přinesli Řekové (řecký ornament). Tonak ji vyrábí v 12 barevných provedeních a oblíbená je modrá. A nejvíce ji prý nosili řezníci. 🙂
https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=zmijovka+ce­pice+tonak&gclid=Cj­0KCQiAoab_BRCxA­RIsANMx4S5sQEx­mBmeL3ma1PFNB1GPe­atreiADkvv5k_g2WQqAg­hjFho3yYJe8aA­qUcEALw_wcB

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Jasně že jo. Občas ji dokonce na lidech vidím. To víš, retro styl, dokonce jsem viděl už i retro „důchodky“. (Pochvalují si především „dámy v letech“, kterým už došlo, že s krásou a půvaby to moc nevytrhnou, zato pohodlně narvat do teplých bot oteklé haxny stojí za ten módní ústupek.) ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> No já nevím, tvá teorie je zajisté zajímavá, ale ke mně se doneslo, že to s tou „silou dechu“ mělo víc než se slivky ze slivky společného se soudružskými potížemi v dodavatelsko-odběratelských vztazích (nedostatku na krámech) ohledně zubních kartáčků, past a ústních vod. Co ty na to? ;) :D :D

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Moc tomu tomu dotazu nerozumím, ale Valaši si tu svou slivovicu pálili nejraději doma.To ale bylo hovno proti tomu, co chlastal Pacho, hybský zbojník na východ od Javorníků – tu svoji frdžalicu, Jak si flusnul, tak se ze země vznesl obláček kouře. Neznáš?

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Na VÝCHOD od Javorníků? Tywoe to je teritorium, kde se běžně všelijaké podezřelé entity vypaří jako obláček, mění se v netopýry když chtějí někam zaletět, popřípadě prozaicky nasednou na létající koště… Tudíž mne to nepřekvapuje.

Zůstaň ve Valašském Mezipůlčí, MNOHEM bezpečnější lokace! ;) :D :D

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

marci: pasáčci na Valašsku se nebáli vlka nic, ani dravých ptáků. Stačilo po slivovici mocně vydechnout a vlk padl mrtev, dravci padali z oblohy. Klikatý vzor vznikl podle stylu jeho chůze zpátky na salaš.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ad: „Kepler“: Ty mi dáváš, teď jsem málem smíchy spadla ze židle! 🙂 Dík, super.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=zmijovka%20ce­pice

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

Piš normálně do odpovědí, diskuze nikdo nečte. Umím se povznést, jsem vysokoškolačka a umím odpustit.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Název nevymyslel autor návrhu čepice. Ten vznikl později lidovou tvořivostí. Tak jestli se umíš opravdu povznést, jak píšeš, tak se omluv návrháři za nepodložené napadení.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

Tak se omlouvám. Neznám tenhle výraz a zdál se mi nepatřičný, že si někdo z nás utahuje.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

Spíš kráva. S velkým „Á.“ Protože krááááva. ;)
Nějak ti začlo hrabat. Si se nudíš a baví tě spamovat. ;)

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ale no tak. Od tak inteligentních uživatelů bych to vzájemné a primitivní napadáíní fakt nečekal… Vzpamatujte se!

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

Ale prosímťě. Vždyť to není napadení, záleží jestli povyžuješ krávu za něco špantého. :) V Indii je posvátná. ;)
Kdybs viděl všechny její poslední příspěvky. :DD Se nudí, tak spamuje a píš kravinky.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, to jse asi ten typ, co si vykládá vztyčený prostředníček jako „jsi jednička“. Mimochodem jsem viděl VŠECHNY JEJÍ PŘÍSPĚVKY. Jen ten poslední mi nepřišel moc chytrý.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

Myslím odpovědi a diskuzi, ne otázky.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

Mně se nezdál ten výraz. Přijde mi velmi nepatřičný. Znám pouze rádiovku.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

To je vliv tohoto webu. Nějak tě to chytne.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

To je fakt.

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek