Midoc

Vyrábí se ještě čepice zmijovka?

Jak vznikl její název?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě a ve více modelech, ale za toto předražené retro zboží bych nedal víc jak 200 Kč. Můžeš mít i rádiovky, bačkory, důchodky… Jméno zřejmě získaly podle charakteristického klikatého vzoru.
https://www.pan­skleroza.cz/o­bleceni-a-obuv/obleceni/ce­pice-zmijovky/c36/?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=%c4%8ce­pice+-+Zmijovky&utm_con­tent=%c4%8cepi­ce+zmijovka&ut­m_term=%c4%8de­pice+zmijovka

Další odpovědi
marci1

Vyrábí ji stále Tonak. Líbí se mi teorie, že ji nosili pasáčci ovcí na Vsetínsku. Báli se prý dravých ptáků a tak si do čepice vetkli vzor zmije, kterých se ptáci bojí. Jiná teorie tvrdí, že si ji k nám přinesli Řekové (řecký ornament). Tonak ji vyrábí v 12 barevných provedeních a oblíbená je modrá. A nejvíce ji prý nosili řezníci. 🙂
https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=zmijovka+ce­pice+tonak&gclid=Cj­0KCQiAoab_BRCxA­RIsANMx4S5sQEx­mBmeL3ma1PFNB1GPe­atreiADkvv5k_g2WQqAg­hjFho3yYJe8aA­qUcEALw_wcB

aliendrone

Jasně že jo. Občas ji dokonce na lidech vidím. To víš, retro styl, dokonce jsem viděl už i retro „důchodky“. (Pochvalují si především „dámy v letech“, kterým už došlo, že s krásou a půvaby to moc nevytrhnou, zato pohodlně narvat do teplých bot oteklé haxny stojí za ten módní ústupek.) ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Kepler>>> No já nevím, tvá teorie je zajisté zajímavá, ale ke mně se doneslo, že to s tou „silou dechu“ mělo víc než se slivky ze slivky společného se soudružskými potížemi v dodavatelsko-odběratelských vztazích (nedostatku na krámech) ohledně zubních kartáčků, past a ústních vod. Co ty na to? ;) :D :D

Kepler

Moc tomu tomu dotazu nerozumím, ale Valaši si tu svou slivovicu pálili nejraději doma.To ale bylo hovno proti tomu, co chlastal Pacho, hybský zbojník na východ od Javorníků – tu svoji frdžalicu, Jak si flusnul, tak se ze země vznesl obláček kouře. Neznáš?

aliendrone

Kepler>>> Na VÝCHOD od Javorníků? Tywoe to je teritorium, kde se běžně všelijaké podezřelé entity vypaří jako obláček, mění se v netopýry když chtějí někam zaletět, popřípadě prozaicky nasednou na létající koště… Tudíž mne to nepřekvapuje.

Zůstaň ve Valašském Mezipůlčí, MNOHEM bezpečnější lokace! ;) :D :D

Kepler

marci: pasáčci na Valašsku se nebáli vlka nic, ani dravých ptáků. Stačilo po slivovici mocně vydechnout a vlk padl mrtev, dravci padali z oblohy. Klikatý vzor vznikl podle stylu jeho chůze zpátky na salaš.

marci1

Ad: „Kepler“: Ty mi dáváš, teď jsem málem smíchy spadla ze židle! 🙂 Dík, super.

NoFear

https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=zmijovka%20ce­pice

Tabea

Piš normálně do odpovědí, diskuze nikdo nečte. Umím se povznést, jsem vysokoškolačka a umím odpustit.

Drap

Název nevymyslel autor návrhu čepice. Ten vznikl později lidovou tvořivostí. Tak jestli se umíš opravdu povznést, jak píšeš, tak se omluv návrháři za nepodložené napadení.

Tabea

Tak se omlouvám. Neznám tenhle výraz a zdál se mi nepatřičný, že si někdo z nás utahuje.

NoFear

Spíš kráva. S velkým „Á.“ Protože krááááva. ;)
Nějak ti začlo hrabat. Si se nudíš a baví tě spamovat. ;)

Kepler

Ale no tak. Od tak inteligentních uživatelů bych to vzájemné a primitivní napadáíní fakt nečekal… Vzpamatujte se!

NoFear

Ale prosímťě. Vždyť to není napadení, záleží jestli povyžuješ krávu za něco špantého. :) V Indii je posvátná. ;)
Kdybs viděl všechny její poslední příspěvky. :DD Se nudí, tak spamuje a píš kravinky.

Kepler

No, to jse asi ten typ, co si vykládá vztyčený prostředníček jako „jsi jednička“. Mimochodem jsem viděl VŠECHNY JEJÍ PŘÍSPĚVKY. Jen ten poslední mi nepřišel moc chytrý.

NoFear

Myslím odpovědi a diskuzi, ne otázky.

Tabea

Mně se nezdál ten výraz. Přijde mi velmi nepatřičný. Znám pouze rádiovku.

Tabea

To je vliv tohoto webu. Nějak tě to chytne.

NoFear

To je fakt.