jirjir

Je možné získat peníze, které jsem vložil na účet svého dítěte, ale matka jako zákonný zástupce, peníze vybrala?

Před osmi lety jsem vložil šedesát tisíc na účet svého dítěte (založený jeho matkou – zákonným zástupcem, na jeho jméno). Nyní, po dosažení plnoletosti, bylo teprve zjištěno, že jeho matka již čtyři měsíce po vložení peněz účet kompletně vybrala. Je toto již promlčeno ? Je šance se šedesáti tisíc domoci ? Děkuji.

Vyprázdnění účtu dítěte zákonným zastupcem.

Odpovědi
Funna

I když je matka zákonný zástupce dítěte, nemůže disponovat s účtem dítěte jak se jí zachce…konkrétní podmínky disponování, ale určuje banka…v každém případě by mělo zletilé dítě (hnejlépe i s Vámi) navštívit banku a zjistit jak to vlasně je…

anonym

Ahoj jirjir, problém je, že banka s tímto nemá nic společného, pokud matka měla k účtu přístup jako zákonný zástupce nedá se nic dělat. Snad pomůže už jen domluva s matkou.

Dochy

banka s tím opravdu nemá nic společného, ale ze strany matky by se mohlo jedna o zpronevěru. Otázka je, zda to je či není promlčeno.