Rommart

Zajímá mě zdali příjde vnouček o peníze které mu zašlu na junior účet Beruška u KB?

Dobrý den, zajímá mě zdali příjde vnouček o peníze které mu zašlu na junior účet Beruška u KB. Zákonným zástupcem mojí snachou byl účet založen na vnukovo jméno, ovšem dnes jsem se dozvěděl že na snachu je vedena exekuce, snacha je zřizovatelem a zákonným zástupcem ale není majitelkou výše zmiňovaného účtu, můžu tedy v klidu vnukovi peníze zaslat? Aniž by byly zabaveny exekutorem?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Toto bývá často složité, neznám ten bankovní produkt, tak nejsem schopna odpovědět přesně. Obecně platí, že exekutor může vzít pouze majetek dlužníka, nebo majetek ve SJM. Na majetek dětí by sáhnout neměl, ale jsme v česku ve státě, kde si exekutoři beztrestně porušují zákony:-(((

Pokud by na ty peníze sáhl, bude potřeba podat vylučovací žalobu a k tomu je dobré, aby jste si schovala všechny doklady o tom, že jste tam ty peníze vložila vy a ne vaše snacha.