Výpoveď ze zdr.důvodů.Dnes mi skončila nemocenská a výpoveď mi přijde poštou k 28.12.2010

Mám nárok na písemné potvrzení,že zaměstnavatel pro mě nemá po dobu trvání výpovědi jiné místo,které by odpovídalo mému zdr.stavu?Výpoveď dohodou jsem odmítla.Nejde o stav způsobený v práci.Jde o §52e.Nechci dostat §53hrubé porušení kázně,že nedocházím do zaměstnání.Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Ve vašem případš nejde o to, zda máte nárok na jakési ´potvrzení´, že pro vás zaměstnavatel nemá odpovídající práci…, nýbrž podstatné je, abyste si vy vytvářela svoje „důkazy“ pro případný soudní spor *)

Těmi ´důkazy´ mám na mysli následující:

  • po skončení vaší nemoci máte právo a povinnost pracovat v rozsahu určeném pracovní smlouvou
  • pokud máte jakékoli (zdravotní) omezení k této práce, pak musíte zaměstnavateli doložit ´papír´ od doktora o změně vašeho zdravotního stavu, který nedovoluje vykonávat stávající práci
  • zároveň musíte zaměstnavatele požádat s odvoláním na ustanovení § 45 ZP o převedení na jinou práci, která by odpovídala vašemu změněnému zdravotnímu stavu

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h3.aspx

  • zaměstnavatel vašemu požadavku však nemusí okamžitě vyhovět, protože v tom zmiňovaném ustanovení § 45 je větička „zaměstnavatel mu to umožní, jakmile to dovolí jeho provozní možnosti.“
  • POkud zaměstnavatel vašemu OPRÁVNĚNÉMU požadavku nevyhoví do 15 dní, budete mít právo zrušit pracovní poměr jednostranně podle ustanovení § 56/a včetně nároku na odstupné

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Pokud „věc“ skutečně chcete dotáhnout do úspěšného konce, tak budete muset ´PAPÍROVAT´, tj. zaměstnavateli psát doporučené dopisy, ve kterém jej budete upozorňovat na výše zmiňované skutečnosti…, zaměstnavatel pak bude muset, pokud to uzná za potřebné, začít komunikovat také.

A jsme na začátku vaší otázky, zda máte nárok na písemné potvrzení. Odpoveď je, že nemáte a možná to z taktických (soudní spor) důvodů bude lepší.

*) SOUDNÍ SPOR

  • pokud vše chcete úspěšně dotáhnout do konce, musíte se obrátit na advokáta, který vám bude radit v jednotlivých krocích až po podání žaloby
  • pokud se vám do žaloby z různých důvodů nechce, tak vás zaměstnavatel nejspíš ´převálcuje´

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h3.aspx