Trumpeta

Výpověď ve zkušební době

Mohu dát výpověď ve zkušební době např. k 15.2. 2010 ? Jsem v zaměstnání od 1.12. 2009. Od 16.2. 2010 nastupuji u jiného zaměstnavatele.R.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ve zkušební době můžeš ukončit pracovní poměr bez udání důvodu. Výpověď jako taková se nepodává, jelikož to není nutností. Zákoník práce říká, že obě strany ve zkušební době mohou ukončit pracovní poměr kdykoli během této doby, přičemž oznámení by mělo (tedy nemusí) být oznámeno druhé straně alespoň tři dny.
V tomto případě zákon neurčuje formu podání oznámení o skončení pracovního poměru. Může to být učiněno ústně, písemně, ale i tak, že prostě nepříjdeš (ale to není slušné).

Další odpovědi
amigas

Ano, ve zkušební době můžete odstoupit kdykoli bez udání důvodu, od toho je to zkušební doba.

monarcha

zkušební doba, pokud ji nemáš ve smlouvě upravenu jinak,(o čemž pochybuji),trvá podle zákona pouze tři měsíce,takže buď dohodou,to mužeš odejít pokud se dohodnete hned,nebo regulérně do dvou měsíců,..jo a pak ještě zdravotní potíže,ale to si zjisti přesně..,

…JO NEVŠIML JSEM SI JSI VE ZKUŠEBNÍ DOBĚ,MÚŽEŠ..!

mojitek

prac.pomer rozvazte PISEMNE a nechte si podepsanou kopii ,neni to nutne ze zakona,ale predejdete moznym pozdejsim komplikacim druhe strany. Co je psano to je dano !