Avatar uživatele
LEONEK

Výpověď – má na to TAKTO zaměstnavatel nárok?

Dne 7.2. jsem dostal výpověd z práce, dozvěděl jsem se to však druhý den rano vlastně jsem jí měl už připravenou dnes jsem byl na ÚP kde mi sdělili že chtějí výpověd a důvod když jsem to napsal vedoucímu napsal mi že mi ji dával a důvod že jim mám říct žádný důvod není jen že neměl pro mě práci na co mám v tomto případě nárok? může mi to takto udělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, BEAES před 4824 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

V případě, že podával výpověď zaměstnavatel, je povinen uvést ve výpovědi důvody.
Ve vašem případě podle toho co říkáte, máte nárok na odstupné a proto vás jen tak odbyl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Jedná věc je, jak tuto situaci vnímáte Vy a druhá věc je, jak je tato situace zdokumentovaná na ´papírech´.

Nabývám dojmu, že Vy tuto situaci vnímáte tak, že vám zaměstnavatel dal VÝPOVĚĎ…, ale já si myslím, že ´papír´, který jste podepsal, bude DOHODA o ukončení pracovního poměru k 7.2.2011

Pokud by se totiž jednalo o VÝPOVĚĎ, kterou jste obdržel 7.2., tak by váš pracovní poměr musel skončit AŽ 30.4.2011, protože by v tomto případě musela běžet dvouměsíční výpovědní doba, která by začínala až 1.3.2011.

A až do 30.4.2011 by vám zaměstnavatel musel přidělovat práci… a když by práci neměl, tak by vám i přesto musel platit náhradu mzdy za překážku v práci, kterou jste nezavinil.

A to vůbec neřeším výpovědní důvod, který musí být v platné výpovědi jednoznačně uveden !

No a proto si myslím, že jste nejspíš podepsal DOHODU o ukončení pracovního poměru k 7.2., možná do této dohody ´vychytralý´ zaměstnavatel napsal cosi o tom, že nemá pro vás práci, ale každopádně se nejdná o výpověď.

Pokud jste skutečně podepsal jen DOHODU, tak máte z 99% smůlu…, přišel jste o nároky na mzdu alespoň na 2 následující měsíce a pak i o odstupné. A taky bude ošizen na následných dávkách v nezaměstnanosti…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek