LEONEK

Výpověď – má na to TAKTO zaměstnavatel nárok?

Dne 7.2. jsem dostal výpověd z práce, dozvěděl jsem se to však druhý den rano vlastně jsem jí měl už připravenou dnes jsem byl na ÚP kde mi sdělili že chtějí výpověd a důvod když jsem to napsal vedoucímu napsal mi že mi ji dával a důvod že jim mám říct žádný důvod není jen že neměl pro mě práci na co mám v tomto případě nárok? může mi to takto udělat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V případě, že podával výpověď zaměstnavatel, je povinen uvést ve výpovědi důvody.
Ve vašem případě podle toho co říkáte, máte nárok na odstupné a proto vás jen tak odbyl.

Další odpovědi
standa

Jedná věc je, jak tuto situaci vnímáte Vy a druhá věc je, jak je tato situace zdokumentovaná na ´papírech´.

Nabývám dojmu, že Vy tuto situaci vnímáte tak, že vám zaměstnavatel dal VÝPOVĚĎ…, ale já si myslím, že ´papír´, který jste podepsal, bude DOHODA o ukončení pracovního poměru k 7.2.2011

Pokud by se totiž jednalo o VÝPOVĚĎ, kterou jste obdržel 7.2., tak by váš pracovní poměr musel skončit AŽ 30.4.2011, protože by v tomto případě musela běžet dvouměsíční výpovědní doba, která by začínala až 1.3.2011.

A až do 30.4.2011 by vám zaměstnavatel musel přidělovat práci… a když by práci neměl, tak by vám i přesto musel platit náhradu mzdy za překážku v práci, kterou jste nezavinil.

A to vůbec neřeším výpovědní důvod, který musí být v platné výpovědi jednoznačně uveden !

No a proto si myslím, že jste nejspíš podepsal DOHODU o ukončení pracovního poměru k 7.2., možná do této dohody ´vychytralý´ zaměstnavatel napsal cosi o tom, že nemá pro vás práci, ale každopádně se nejdná o výpověď.

Pokud jste skutečně podepsal jen DOHODU, tak máte z 99% smůlu…, přišel jste o nároky na mzdu alespoň na 2 následující měsíce a pak i o odstupné. A taky bude ošizen na následných dávkách v nezaměstnanosti…