tupilan

Výpočet podpory v nezaměstnanosti bere v potaz také přesčasy a prémie?

Podpora v nezaměstnanosti se počítá z průměrné čisté mzdy za předchozí čtvrtletí. Tou čistou mzdou se myslí částka včetně proplacených přesčasů a případných prémií? Nebo jen ze základní mzdy bez příplatků? Děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

Čistá mzda je včetně přesčasů a prémií.

Další odpovědi
ivzez

Jde o průměrnou čistou mzdu za předcházející kalendářní čtvrtletí (teď je to za říjen až prosinec 2020).
Do průměrné mzdy se započte výděek včetně přesčasů, odměn, prémií apod.
Nezahrnuje se náhrada mzdy za dovolenou ani za nemoc a nezapočítává se ani nemocenské.

Emefej

Čistá mzda je vše, co bereš, tzn. i přesčasy a prémie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

tupilan

Děkuji všem za odpovědi.