etau15

Jak vypočítám obě odvěsny v pravoúhlém trojúhelníku, když znám přeponu a úhel alfa?

Jak vypočítám obě odvěsny v pravoúhlém trojúhelníku? Znám přeponu a úhel alfa.

výpočet odvěsen v pravoúhlém trojúhelníku

Nejlepší odpověď
Kelt

Když jsem tady napsal řešení, tak mi to vymazali. Když jsem tady napsal kritiku na tazatele, tak to někdo hodil pryč. Domácí úkoly se nedělají. Ale doufám, že stačí napovědět, že existují goniometrické funkce a že si můžeme udělat náčrtek a popsat co víme a co ne.

Další odpovědi
Hlada

Ze základních definic pro sinus a cosinus.