Avatar uživatele
anonym

Výpočet limit

Dobrý den chci se zeptat..
Pokud mám příklad –3n (na sedmou) + n (na pátou) + 2/ 2n (na pátou) – 8 =
vytknu nejvyšší mocnicu ve jmenovateli, což je v tomhle případě n (na sedmou), poté v závorce bude (-3 1 1/n (na druhou *) + 2/n (na sedmou)/ (děleno) ve čitateli vytknu n (na pátou) v závorce poté bude (2–8/n (na pátou)

  • nejsem si jista, zda bude n (na pátou, jak je to v zadání nebo na druhou, když jsme vytkli n (na sedmou)

Snad mně někdo rozumí, co jsem tím chtěla říct, děkuju.

Zajímavá 0 před 4216 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Opět stejný dotaz? To se zde bere za pokus o podvádění, ne-li za podvádění. Prošla jsem si Tvé dotazy. Úkoly zde za žáky ani studenty vypracovávat nemáme. Dělat testy ze znalostí studia VŠ ekonomického směru, taky asi nikdo nebude mít zájem. Zřejmě chápeš zdejší web trochu podivně. Buď tak laskavá a projdi si, prosím, pravidla uživatele a také kodex.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Skeptik

Tohle se nedá číst. Napiš to v TeXu nebo na papír a na skenuj, pokud neumíš s TeXem. Zadruhé. Nauč se upravovat výrazy. Když už děláš diferenciální počet, tak to jistě nebude problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Jestli někdo rozumí, tak je frajer. Já osobně jsem se ztratila už při vyjímání n na sedmou ve jmenovateli… to mne přímo vyděsilo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Tady v tomto případě to stačí podělit n7 (dělím všechny členy nejvyšší mocninou). Pokud jsem tedy dobře pochopil ten Tvůj zápis.

Z fleku si myslím že výsledek je 3 + 0 + nekonečno – nekonečno + 0 = 3.

Je ale samozřejmě možné že jsem buď blbě pochopil ten příklad anebo blbě vypočítal (ostuda ☹ ).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce