dolfy

Výplatní lístek je povinen dát zaměstnanci mistr,nebo jej má dělník žádat u mistra o jeho vydání?

Nejlepší odpověď
anonym

Nadřízený má povinost vydat výplatní pásku bez jeho vyžadání.

Další odpovědi
standa

…předchozí správnou odpověď doplňuji o jedno doporučení :

Napište zaměstnavateli (a neřešte zda na dopis napsat jméno mistra nebo dalšího šéfa) dopis, ve kterém jej požádejte, aby vám vydal písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy …a pokud do dopisu uvedete odkaz na paragraf*) zákoníku práce, tak to bude jenom dobře.

*)
§ 142/4 ZP
Při měsíčním vyúčtování mzdy(…)je zaměstnavatel POVINEN vydat zaměstnanci písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy(…)

Na ŽÁDOST zaměstnance předloží zaměstnavatel doklady, na jejichž základě mzdu nebo plat vypočetl.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast6h7.aspx