Kulpix

Vyplatí se mi pořizovat si kartu ISIC?

bydlím na vesnici, do většího města jezdím na střední školu.
Při vstupech na některé památky po mě chtěli nějaký průkaz studenta, abych měl nárok na slevu. vyplatí se mi pořizovat si kartu isic, pokud budu příležitostně chodit po nějakých památkách? na nákupy ji taky nejspíš moc nevyužiju…
jaké jsou vaše zkušenosti s kartou, a zda se do ní vyplatí investovat či ne?

protože cena je 350korun, a platnost je jenom jeden rok…

díky za vaše odpovědi.

Odpovědi
annas

To si musíte rozhodnout sám. přečtěte si, kde ji můžete využít, zda se koupě vyplatí. Každý student ji může využít jinak, záleží to na něm, zda cestuje, může ji využít i při nákupech atd.

Pokud si pořídíte čipový průkaz ISIC jako průkaz školy, cena je zvýhodněná.

„ISIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si kartu pořídíte kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. toho roku následujícího. Platnost tedy není stanovena na 12 kalendářních měsíců od vystavení!. “

https://studen­t.finance.cz/fi­nance-slevy/studentske-slevy/isic/