Dvorní šašek

Vyplatí se dnes investovat finanční prostředky do dolaru?

Odpovědi
Pepa25

Ne, jedině jako spekulaci na oslabení koruny. Úroky na korunách jsou výrazně vyšší. přitom očekávání trhu (v podobě forwardového kurzu) je na pouze mírné oslabení koruny. Bavím se o horizontu cca 1 roku.

aliendrone

NE a to bez ohledu na prognózy. Prostě se do měn (s občasnými, spíše řídkými vyjímkami krypta) NIKDY drobnému obchodníkovi nevyplatí investovat. Z dlouhodobého hlediska je to VŽDY prodělečné a to BEZ OHLEDU na všechny ty vykuky, kteří plácájí o stabilním dlouhodobém výnosu z Forexu apod. 😕

Uvědom si, kdo to píše (resp. KDO je za to psaní financuje), případně si zkoukni jejich verifikace (většina ji ani NEMÁ, popřípadě ji má, ale totálně nanic – do očí bijícím způsobem zkreslenou, pokud ne rovnou LŽIVOU). 😕

Jakkoliv ohromné státní investice USA do podpory domácí ekonomiky vyvolávají dojem, že dolar půjde nahoru (přinejmenším vůči € a jsou i tací, kteří predikují hospodářskou válku mezi USA a Evropou, pokud se „nějak nedohodnou“), tak v konečném důsledku je investice do papírkových měn asi tím nejrizikovějším způsobem, kterak hazardovat s prostředky. Netvrdím tím, že nikdo nevydělá, ale TY to téměř JISTĚ NEBUDEŠ (přirozeně pokud budeš chtít SERIÓZNĚ investovat, tedy s očekáváním návratnosti přiměřeně velké riziku)! 😐