Vyplatí se dnes bejt taxikář?

Zajímalo by mě, jestli se v dnešní době v ČR vyplatí dělat taxikáře (např. Praha) a jaký jsou všeobecné rozdíly mezi taxislužbou v Anglii, USA, Německu… a jiných zemích ve světě. Děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Pojetí taxislužby je v různých zemích velmi různé a tomu odpovídají také výdělky a rizika. V Anglii je to poměrně vážené povolání a není snadné se tam taxikářem stát, zejména v Londýně. V USA je to nekvalifikovaná, mizerně placená práce, často vykonávaná nelegálními přistěhovalci. V ČR a zejména v Praze je to organizovaný zločin, krytý a podporovaný samosprávou.

Další odpovědi
nyjono

Kdyby se to nevyplatilo, nikdo by nejezdil.
Záleží na tvé konkrétní situaci.
Někomu se to nevyplatí, neb má lepší job, jinému jo, protože nic výhodnějšího nemá nebo neumí.

quentos

Jako jestli se vyplatí se tak jmenovat?
Jmenovat se Taxikář nepřináší žádné výhody.

kurec

Vyplatí ale hlavně dávat pozor koho přepravuješ nejlépe jen známé osoby které zná tvoje rodina