Moniccc

Vyplácí se nemocenská i za víkend?

Dobrý večer, jsem poprvé v práci na HPP a po pár týdnech práce už jdu domů na nemocenskou. S přítelem řešíme, zda je nemocenská zaplacena i za víkend..? Ptám se pouze že zvědavosti. Já se dočetla že ji zrušili, protože toho lidé zneužívali, ale přítel rika, že zrušena není. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejde o „nemocenskpu“, nýbrž o náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele,
který ji vyplácí pouze za pracovní směny naplánované na prvních 14 dnů nemoci.

V případě delšího trvání nemoci začne od 15. dne nemoci OSSZ vyplácet nemocenské.
Nemocenské náleží za kalendářní dny, tj včetně víkendů.

Další odpovědi
Aquamen

Ano je i za víkendy.