DanielaP

Výpadek ČEZ distribuce platí pro všechny?

Zítra je u nás od ČEZ distribuce a. s. hlášen výpadek elektřiny, platí to tedy i pro ty, co jsou u jiného distributora elektřiny (např. Innogy, EON aj.) nebo jen pro ty „čezáky“? Děkuji za odpověď.

Tak pro info vypli to i nám (tedy všem), naštěstí jen na 2 hoďky. I tak děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že výpadek je hlášen z důvodů nějaké opravy na rozvodné síti. V takovém případě, pokud to vypnou, nepůjde proud nikomu, bez ohledu na dodavatele.

Další odpovědi
autacek

Distribuční sítě jsou v ČR pouze 3, viz. mapa. Jste-li tedy mimo oblast, neměl by se Vás výpadek dotknout.
https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/211-jak-zjistim-ke-ktere-distribucni-soustave-elektriny-patrim-a-mohu-si-zvolit-jinou

P.S. logiku v tom nehledej, prostě si jednoho dne velcí hráči rozdělili hřiště a tak to je

Dochy

Distributora máte v oblasti pravděpodobně jen jednoho, a to ČEZ distribuce. Dodavatele můžete mít i jiného než ČEZ ale to vás nezachrání, když jde o jedny společné dráty… (vy máte vztah se svým dodavatelem, ale distributora si vyměnit nemůžete – jde o společnost která spravuje „dráty“ v dané oblasti)

Malvína

Pokud neodebíráte elektřinu od ČEZu, výpadek mít nebudete.

Klaproth

Pokud má tvůj dodavatel vlastní distribuční síť (stoprocentně nemá), tak tě výpadek ČEZu nemusí zajímat.

Emefej

Ujasni si rozdíl mezi distributorem a dodavatelem. Tvůj dodavatel může být třeba Innogy, ale pokud jste na území, kde je ditributorem ČEZ, tak vám proud nepůjde.