Vynesený rozsudek,bez možnosti odvolání,kdy bude pravomocný?

Krajský odvolací soud vynesl rozhodnutí,bez možnosti odvolání,kdy bude tento rozsudek pravomocný?? Kde a kdy si ho mohu vyzvednout,abych to měla potvrzené? Nebo musím čekat,až mi to přijde a pak si to jet nechat potvrdit(razítko o nabytí právní moci)?
Doplňuji:
Díky za odpověď…ještě jedna věc,jak to tedy bude,když to nepřijde teď do 15.6.,kdy má bývalý zaplatit výživné..tak to tedy platit ještě nemusí?? To to bude platit,až od příštího měsíce?? Soud mu vyměřil alimenty zpětně do května tohoto roku. Když zaplatí až 15.7.,tak to bude jeden měsíc chybět,ne?? Já se v tom nějak motám…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Rozsudek proti kterému není možnost podat odvolání je pravomocný jeho doručením. Doložka o právní moci v něm bude vyznačena.
Doplňuji:
V rozsudku by měli být uvedeny podmínky kdy a jak platit. Nebojte, ale soud zcela jistě počítá s tím, že nebude doručeno tak hned, takže snad ten měsíc posune. Ale jinak nevím co přesně máte na mysli. Jestli soud vydal zpětně, tak je jasně uvedeno od kdy do kdy.

kropitko

Podle toho co soudkyně četla,teda jestli jsem dávala pozor,byla jsem hrozně nervózní,protože začala větou,že rozsudek prvního stupně nepotvrzují,tak jsem se lekla,oni ho nepotvrdili,protože má platit ještě víc,než určil soud prvního stupně,no ale jde mi o to,že říkala,že mu to dopočítali zpětně do měsíce května(má to splácet) Od měsíce června,předem k rukám matky. No tak myslím,že pokud to nabyde právní moci,třeba až po tom 15.6.,tak kdy mi má platit to zvýšené výživné+splát­ky,když už mi třeba teď pošle to nic,co mi posílal do teď. Kdyby mi to pak poslal až 15.7. tak by asi platba za měsíc červen chyběla…No asi bude lepší počkat na rozsudek..Díky