annas

Vynálezci jsou lidé, kteří zabíjí svůj čas objevy. Mají uvedená slova vztah k jejich objevům? Trocha historie nezabije?

Věřte, nevěřte! Některé slovo či popis souvisejí s vynálezem, výtvorem apod.

Přiřadíte správné jméno kl tvrzení podl vzoru.

11. Jsem to ale číslo – 11. Ludolf

  1. Nestavte se mi na odpor.
  2. Nemá to cenu.
  3. Musím to udržet pod pokličkou.
  4. Nejen chlebem živ jest člověk.
  5. Nemám páru.
  6. Lže jako když tiskne.
  7. Dali mi za pravdu.
  8. Kostky jsou vrženy.
  9. Nedá se svítit.
  10. To bych se na to vykašlal.

Abecední seznam jmen.

Becher, Gutttenberg, Hus, Koch, Křižík, Nobel, Ohm, Papin, Rubik, Watt

http://www.lachy­.cz/citaty.php

Nejlepší odpověď
Drap

1.Ohm
2.Nobel
3.Papin
4.Becher
5.Watt
6.Gutttenberg
7.Hus
8.Rubik
9.Křižík
10.Koch

Další odpovědi
Kepler

  1. Ohm
  2. Nobel
  3. Papin
  4. Becher
  5. Watt
  6. Gutttenberg
  7. Hus
  8. Rubik
  9. Křižík
  10. Koch

Vypadá to, že jsem zkopíroval Drapovy odpovědi, ale sestavil jsem to nezávisle sám. Marně jsem doufal, že se vloudila chybička. Nevloudila (aspoň doufám).
Ještě bych tam přidal:
12. Ta má ale ránu: Krupp

paul1

Také jsem se v mládí zaobíral poměrně úspěšně touto činností a pro mne to nebyl zdaleka zabitý čas, spíše se jednalo o únik před totalitní realitou

autacek

Mají a nezabije.

Proč se ptáte, když zároveň dáváte odkaz i na odpovědi, které tak evidentně znáte?

annas

Kepler,

že něco víte,. nejde o to,. že kopírujete. Narazila jsem na tato tvrezní při nějakém vyhledávání,. něklterá mě zaujala, navíc si opašila některé objevy.

annas

Ach jo. Jetě žu už končím. Blbě jsem formulovala. Omlouvám se.

Když něco víte,. neznamená to, že kopírujete.

annas

Neumím napsat kousek textu bez chyby. Ach jo.

annas

Neumím napsat kousek textu bez chyby. Ach jo.