mj81

Výkaz o provozu vozidla hovorově

Nákladní auta a autobusy musí mít jízdní výkaz, záznam o jízdě apod. Hovorově se tomu říká stazka/staska (?). Netušíte, jak tohle slovo vzniklo? Tipuju, že z nějaké zkratky – ale z jaké?
P.S.: A aby to bylo pestřejší, na jihu Moravy tomuhle papíru říkají puťovka. Znáte a používáte ještě jiné pojmenování?

Nejlepší odpověď
standa

STAZKA je slengový výraz odvozený ze zkratky StZ, používané pro statistické formuláře, které měly v hlavičce název „statistický záznam“