JájsemRaibek

Vyhodíte po vánocích nedojedené jídlo, nebo s ním naložíte jinak?

Obchodníci si namastili kapsy, lidi bláznili a nakupovali co se dalo. Každý rok se píše, jak popelnice u domů přetékají nespotřebovaným jídlem.
Co uděláte se zbytky – nespotřebovaným jídlem vy?
Já osobně veškeré zbytky (nejen o vánocích) odnesu na místní farmu, kde chovají prasátka, beránky, kozičky a další, a oni se o to podělí.

Nejlepší odpověď
gecco

Já su divný – velmi málokdy vyrábím zbytky jídla…
😉
Vařím přiměřeně co do chuti i množství.

Další odpovědi
anonym

Ne, vařím tak, aby zbytky nebyly a kdyby něco i zbylo, dá se to do mrazáku.

marci1

Všechno se dojí, vaří se a nakupuje v menším dostatečném množství, tak aby se to snědlo. 🙂

ivzez

Mně nic nezbyde…

anonym

Jelikož udrržuji jistou sváteční setrvačnost, tak sním kapříka i s kostima na hned.

deny55

Jídlem příliš nešeredíme a ostatní jistí naše slepice,takže se nic nevyhodí.

talka

Co to je nedojedené jídlo???

ReHu

Nemívám víc zbytků než jindy.

anonym

NIKDY NEVYHAZUJEME JÍDLO.I když toho manželka navaří více, každý si řekne kolik toho na talíř chce.Chci, aby si každý raději přidal než aby se to vyhodilo.Když zbyde jídlo v hrncích (na pánvi) dá se do lednice a během dní, které nejsou sváteční (od 27.-30.) se dojídají zbytky.I když nikdo nemá na talíři stejné jídlo jako jiní, TAK ALE DĚLÁME VŠE PRO TO ABY SE NIC NEVYHODILO.Takto jsme to praktikovali už za komunistů a NYNÍ TUPLEM, protože za komunistů jsem NIKDY NEBYL NEZAMĚSTNANÝ a nepoznal jsem co je hlad (teda jen ten mezi jídly).Nyní už vím, jak bylo za první republiky (tolik vychvalované) když dělníci neměli co jíst.
A na druhou stranu.JE URÁŽEJÍCÍ PRO KUCHAŘKU, když se s tím celý den dělá, aby se něco vyhodilo.To pak vypadá, že si JEJÍ PRÁCE NEVÁŽÍM.

anonym

talka, nedojedené je to, co nedojíš

talka

Samba: Tak se to dojí jindy.

anonym

jj, třeba takovej bramborovej salát, tomu stačí přece tři dny a pryč s ním

talka

Tak ho tolik nedělěj! Já rozhodně neplýtvám.