atlas

Vydlabáváte z cukety semínka?

Nebo zpracujete cuketu celou?( a jaký je váš oblíbený pokrm z cukety?)

Odpovědi
anonym

Z mladých ne, zpracuji je celé…

  • smažené
  • gratinované (se sýrem a masem)

Jita Vava

Já semínka nevydlabávám. Nedávno jsem z ní dělala bramboráky a byly vynikající!
(recept zhruba tento: http://recepty­.vareni.cz/cu­ketove-placky/). Akorát nastrouhanou cuketu posolím a nechám chvíli odležet, poté sliji vodu kterou pustí.

Také mám moc ráda recept, kdy s ne pánvi osmaží pokrájená cuketa, lilek a barevná paprika. Přidává se brambor, česnek a koření.

Kdo má rád sladké, dá se také z cukety upéct buchta, těsto je pak příjemně vláčné. Recepty určitě najdeš na internetu 🙂.

elektrikář

Záleží na tom jak jsou semínka vyzrálá a tvrdá.