gepik

Vydává krokodýl nějaké zvuky?

V béčkových hororech krokodýli a jiní plazi i třeba žraloci vždy chrčí, vrčí a dělají jiné hrůzné zvuky. Na kolik je to výmysl filmařů a dělají aspoň ti krokodýli něco?

Nejlepší odpověď
www

Jako většina plazů dokáže především syčet.
Ovšem specifický zvuk vytváří ve vodě rozkmitáním hřbetní části samec v období páření.
Mladí zase při líhnutí ještě v hnízdě zvláštním způsobem jakoby kuňkají, což je signál pro samici.
Více net, krokodýl, komunikace.
Doplňuji:
Výmysly v tebou zmíněných filmech často neznají mezí a spoléhají na známé „co čtenář (v tomto případě divák), to blbec“-Jan Werich 😁

Další odpovědi
mojitek

V reálu krokodýl chrčí a taky jakoby syčí.Ještě vydává dunivý zvuk,je to mazec. Staší zadat na youtube croc a je tam spousta videí.

dj.david1234

uaáááá :D

ripcurl

Zajeď se podívat do krokodýlí zoo v protivíně. tam uvidíš jak to je…:-)

Nebo pokud chceš tyto mazlíčky začít chovat, pár chovatelů najdeš třeba tady – http://www.icho­vatel.cz