Peeeett

Co znamená, když křeček vydává zvuk, který zní jako klepání?

Prosím neví někdo, co znamená, když křeček vydává zvuk, který zní jako klepání? Dělá to dost nahlas poslední dva dny přes den i v noci, nikdy dřív sem to neslyšela, dekuji

Odpovědi
agentpv

A nemá v domečku tajně ženskou, tedy křečici? Já to vždycky považoval za nějakou hru nebo aktivitu, nikdy jsme to nijak neřešili, domeček měl z tenké dřevotřísky, co rezonovala, a nemocný nejspíš nebyl.

Karol Is bes

Může to znamenat, že hledá kam by se schoval, nebo že hledá cestu pryč. Pokud chováš křečka v malém prostoru, je lepší, aby jsi mu koupil větší klec.
V tomto stavu ti může křeček dříve umřít

Roman71

Podobné zvuky způsobené vibracemi nožiček vydává i morče, když se cítí ohrožené v neznámém prostředí. Pokud ho máš delší dobu a před tím to nedělal, bude lepší s ním zajít k veterináři.