zjentek

Vydává dům zvuky, aby je někdo slyšel?

Zajímá mne, jestli dům vydává zvuky, když v něm není někdo, kdo by je slyšel.

Odpovědi
Mravenec

To nemůže nikdo vědět, protože v tu dobu, kdy dům dělá zvuky v domě není a tím pádem nic neslyší. :D

aevul

Vzhledem k tomu, že dům není obdařen inteligencí, nemůže vydávat zvuky podle vlastního uvážení. Dá se namítnout, že spousta lidí také není obdařena inteligencí a zvuky vydává, jak chce. Ale zpět k otázce, dej si do domu detektor zvuků/mikrofon/co­koli, co je schopné zvuk zachytit, odejdi a uvidíš/uslyšíš sám.

elkon

Zvuky vydávají různé materiály, např. při sesychání. Dřevo, nebo kovy, zdivo také vlivem tepelné roztažnosti. Určitě to není kvůli tobě.

aliendrone

Je diskutabilní, zda-li dům vydává zvuky „aby je někdo slyšel“, osobně si myslím, že NE. Jistě se ale najdou tací, kteří tomu věři. ;) :D :D

Jinak domy vydávají zvuky dokonce i když je nikdo neslyší. To máš stejné jako s deštěm – také někde prší, i když tam není nikdo, kdo by zmokl. A NĚKDY jsou ty zvuky domu dosti znepokojující, pro slabší povahy až DĚSIVÉ povahy. Twl, spals někdy v dřevostavbě za silného větru? Pamatuješ takové ty montované, podzákladované domy z bolševické éry, myslím že se jmenovaly „Okal“ nebo tak nějak?

Přespání v nich během silného vichru je vskutku IMPRESIVNÍ zážitek. Ne že bych hned kálel maggi v kostkách, ale říkal jsem si, že jestli se ráno probudím (POKUD se probudím) a ten kurník/chatrč se nebude válet na mně, tak musím zapálit v kostele svíčku. ;) :D :D

agentpv

Ano vydává a je mu jedno jesti v něm někdo je… – máím citlivější sluch – hlavně na hluboké tony, dunění a vibrace, a vím že zvuky vydává dům i skoro každý předmět, spotřebič…v něm.

Dochy

Když tam není nikdo kdo by to slyšel, tak dům zvuky vydává i nevydává, podobně jako Shrodingerova kočka v krabici je živá/mrtvá

zjentek

Aliene, tak to já pálím svíčku po každým větru (;

aliendrone

zjentek>>> Tak to před tím POŘÁDNĚ VYVĚTREJ! To víš, taková omezená exploze methanu v uzavřené prostoře odvede svoje. Víš JAK by bylo SMUTNÉ vichřici přežít a natáhnout ráfy kvůli VĚTRU!?! ;) :D :D

zjentek

Elkon, určitě, jo? 🤷‍♂️

Mravenec

aevul – Dům není hloupý a určitě Zjentkovu mikrofonovou lest prozře. :D

zjentek

A no tak jistě- pokjud dům vydává zvuky aby je někdo slyšel, lest s detektorem prozře!